Coinbase Wallet’ın Tarayıcı Sürümüne NFT Desteği Geliyor

coinbase walletin tarayici surumune nft destegi geliyor

ABD merkezli kripto borsası Coinbase, son dönemde NFT sektörüne odaklanmış durumda. Son olarak şirket yaptığı açıklamada, Coinbase Wallet‘ın yakında tarayıcı uzantısında da ERC-721 NFT’lerini destekleyeceğini duyurdu.

Bu yeni özellik ile daha önce yalnızca mobil uygulamasında kullanılabilen NFT’lerin taban fiyatları, yakında kullanıcıların tarayıcılarında da görüntülenebilecek.

Coinbase Cüzdan ürün lideri Sid Coelho-Prabhu konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Amacımız, tüm kullanıcılarımız için Web 3.0 deneyimine daha fazla erişilebilirlik getirmek.”

coinbase walletin tarayici surumune nft destegi geliyor

NFT’ler Artık Coinbase’in Tüm Ürünlerinde

Coinbase, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, son 60 gün içinde günlük Coinbase Wallet kullanıcılarının sayısının yüzde 300 arttığını söyledi. Coelho-Prabhu’ya göre, NFT’lerin popülaritesi arttıkça, Coinbase’in Wallet’ı da “kripto dünyasını daha kullanıcı dostu ve erişilebilir hale getirme” girişimi açısından önem kazanıyor.

Coinbase Wallet’ın tarayıcı sürümünün, kullanıcıların bir web mağazasından indirmesi gereken ve Coinbase’in kripto ve yatırım platformundan ayrı olarak sunulan bağımsız bir ürün olduğunu belirtelim.

Son olarak Coinbase Global Inc. (COIN), haberimizin yazımı itibarıyla Yahoo Finance verilerine göre hisse başına 255 dolardan işlem görüyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
437.986,61 TL 0,47%
ethereumETH/TRY
35.071,75 TL 1,85%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,04%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
5.748,76 TL 1,84%
cardanoADA/TRY
10,29 TL 1,63%
xrpXRP/TRY
6,85 TL 0,35%
binance-usdBUSD/TRY
17,97 TL 0,10%
solanaSOL/TRY
818,79 TL 3,18%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 10,14%
Bağlantıyı kopyala