Coinbase ve UnitedMasters Anlaştı: Kripto ile Ödeme Dönemi

coinbase ve unitedmasters anlasti kripto ile odeme donemi

Müzik dağıtım şirketi UnitedMasters, kripto varlık borsası Coinbase ile bir anlaşma imzaladı. Coinbase ve UnitedMasters arasındaki anlaşma, Coinbase’in resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. Bu anlaşmaya göre, sanatçılara kripto para birimi ile ödeme yapılmaya başlanacak.

Coinbase ve UnitedMasters İşbirliği Kripto ile Ödeme Yolunu Açtı

Eylül ayında, Coinbase, işletmelerin çalışanlarına kripto para birimiyle ödeme yapmalarını kolaylaştırdığını duyuran bir açıklama yapmıştı. Şimdi ise UnitedMasters ortaklığı duyuruldu. Coinbase ve UnitedMasters ortaklığı kapsamında, sanatçılara yapılacak ödemeler için kripto para birimleri kullanılabilecek. Aynı zamanda ABD doları da yine ödeme seçenekleri arasında yer alacak.

coinbase ve unitedmasters anlasti kripto ile odeme donemi 2

Coinbase bunun, müziğin arkasındaki yaratıcıları finansal olarak daha da güçlendireceğine ve müzik işinin ekonomisini merkezden uzaklaştıracağına inanıyor.

UnitedMasters kanatları altındaki sanatçılar, Coinbase‘in alım-satım, borç alma ve pasif gelir elde etme gibi hizmetlerinden yararlanabilecek.

Coinbase işbirliğini duyurduğu blog yazısında şu sözlere yer verdi:

“Coinbase’deki misyonumuz dünyadaki ekonomik özgürlüğü artırmak. Her şirketin çalışanlarına kripto para ödemesini kolaylaştırmak istiyoruz. Bu maaş bordrosunun geleceğidir.” 

Müzik dağıtım şirketi, geçen mart ayında B Serisi yatırım turunu 50 milyon dolar ile tamamlamıştı. Yatırımcılar arasında Apple ve Alphabet gibi lider teknoloji devleri yer alıyordu.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 516.438,76 TL 1,62%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.196,11 TL 2,70%
tether
Tether (USDT) 9,07 TL 0,33%
cardano
Cardano (ADA) 18,94 TL 4,87%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.578,38 TL 4,52%
xrp
XRP (XRP) 9,78 TL 5,36%
solana
Solana (SOL) 1.283,76 TL 4,20%
polkadot
Polkadot (DOT) 295,42 TL 7,11%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,01 TL 4,36%
Copy link
Powered by Social Snap