Coinbase, Tahvil Satışı Miktarını Artırdı

coinbase tahvil satisi miktarini artirdi

Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu Coinbase, kısa süre önce 1.5 milyar dolarlık tahvil satışı gerçekleştireceğini duyurmuştu. Aradan geçen kısa sürenin ardından bu miktarın artırıldığı haberi geldi.

Satış sonrasında şirket, ürün geliştirme ve satın alımları içeren genel amaçlar için harcama yapacak. Bu arada borçların ödemesi, 2028 ve 2031 yıllarında yapılacak.

coinbase tahvil satisi miktarini artirdi 2

Coinbase, 2 Milyar Dolarlık Tahvil Satışı Gerçekleştirecek

Reuters’ta yer alan bilgiye göre Coinbase, küresel borç arzı büyüklüğüne 500 milyon dolar daha ekledi. Böylece milyar 2 milyar dolara ulaştı. Bunun sebebi ise pazardan gelen yoğun ilgi.

Şirket, toplanan fonları, başta da söylediğimiz gibi ürün geliştirme için değerlendirecek. Aynı zamanda kripto ve finans piyasalarındaki diğer şirketlerle olası satın almalar ve birleşmeler için de yine bu fonlara başvurulacak.

Coinbase’in başı, kullanıcıları için bir kripto kredi ürünü başlatması nedeniyle SEC ile derde girmişti. İddialara göre SEC, Coinbase’i dava etmekle tehdit ediyor. Bununla birlikte kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, belirsiz düzenleyici ortam ve güçlü rekabet nedeniyle, Coinbase Global’e “çöp (junk)” kredi notunu vermişti.

SEC’in Coinbase borsasını dava etmekle tehdit ettiğine dair detayları haberimizden okuyabilirsiniz.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 400.998,58 TL 3,41%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.916,34 TL 3,07%
cardano
Cardano (ADA) 20,31 TL 0,52%
tether
Tether (USDT) 8,46 TL 0,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.589,14 TL 5,07%
xrp
XRP (XRP) 9,31 TL 1,52%
solana
Solana (SOL) 1.372,41 TL 2,91%
polkadot
Polkadot (DOT) 312,84 TL 1,09%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,05 TL 1,93%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,46 TL 0,17%
Copy link
Powered by Social Snap