Coinbase, SEC’in İddialarına Yanıt Verdi

coinbase secin iddialarina yanit verdi

Kripto para borsası Coinbase, geçtiğimiz aylarda Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) Wells Bildirimi aldıklarını açıklamıştı. Coinbase, SEC ile devam eden davasında SEC’e yanıt verdi.

Coinbase Cephesinden SEC’e Yanıt

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası olan Coinbase, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) karşı devam eden davasında Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na yanıt verdi. Coinbase yanıtında bir mahkemeye yeni dijital varlık düzenlemesi hakkında bir yanıt için dilekçesinin hala garanti edildiğini söyledi.

coinbase secin iddialarina yanit verdi 2

Coinbase, ABD Temyiz Mahkemesi Üçüncü Dairesi’ne yapmış olduğu 23 sayfalık başvuruda, “ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, ağzının iki tarafıyla da konuşuyor ve bunların ikisi de yanlış şeyler oluyor.” dedi.

Coinbase davayı geçen ay, “istisnai durumlarda” federal yetkililere karşı mahkeme eylemi isteyen mandamus emri olarak ifade edilen şeyi kullanarak dava açtı. Dava, dijital varlıklarla ilgili yeni kurallar için önceki bir talep hakkında SEC’den belirli bir yanıt arayışında.

Son olarak yaşanan bu olayın merkezinde, hangi dijital varlıkların menkul kıymet olarak kabul edilmesi ve dolayısıyla SEC ticaret kurallarına tabi olması gerektiği konusunda uzun süredir devam eden tartışma yatıyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
560.243,90 TL 0,54%
ethereumETH/TRY
38.361,61 TL 0,59%
tetherUSDT/TRY
20,14 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
6.297,13 TL 0,26%
usd-coinUSDC/TRY
20,15 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
10,51 TL 7,13%
cardanoADA/TRY
7,63 TL 0,08%
staked-etherSTETH/TRY
38.334,81 TL 0,61%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,12%
solanaSOL/TRY
428,54 TL 3,66%
Bağlantıyı kopyala