Coinbase Polygon ile İşbirliğini Artırıyor

coinbase polygon ile isbirligini artiriyor

Coinbase, yüksek işlem fiyat ve sürelerini düşürmek için Polygon geliştirici ekibinden yardım istedi.

27 Ağustos günü tarafından yapılan resmi açıklamada Coinbase Protokol Takımı, diğer görevleri arasında “Coinbase ürünleriyle son teknolojileri entegre” olmak üzere şirkette mühendis, sadık ve yetenekli bir grup kurdu açıklamış ve Polygon sisteme entegre edilmişti.

Şirket şu anda L2 (katman 2) ve Ethereum ağını ölçeklendirmeye odaklanmış durumda. Bu nedenle şirket özellikle, basın zamanında Huobi Wallet, Okex ve Binance Exchange Wallet dahil olmak üzere birçok önde gelen kripto borsasının ve dijital cüzdanın desteğine sahip olan Polygon POS ağını seçtiğini açıkladı.

Amaç Yüksek Fiyatların ve Uzlaşma Süresinin Düşürülmesi

Coinbase Mühendislikten Sorumlu Başkan Yardımcısı Manish Gupta, hamleyi duyururken, Polygon POS ağının Coinbase’in yüksek fiyatları ve ödeme sürelerini düşürmek gibi bazı büyük zorluklarını ele almasına yardımcı olacağını da belirtti. Böylece müşteriler, doğrudan desteklenen L2 çözümlerine borsada hızlı ve ucuz işlem yapabilecekler.

Polygon’un Kurucu Ortağı Sandeep Nailwal da planlanan ölçeklendirme alakalı olarak şu açıklamalarda bulundu: 

“Ethereum’a ölçeklendirme çözümleri sunarak Coinbase protokol ekibine yardımcı olmaktan mutluluk duyuyoruz. Polygon PoS, yüksek hız ve düşük gaz altyapısı ile en hızlı büyüyen Ethereum ölçeklendirme çözümüdür. Bu kesinlikle Coinbase kullanıcı deneyimini geliştirmeye yardımcı olacaktır.”

Şirket ek olarak, yüksek güvenilirliğe sahip bir PoS sistemini kendi PoS sistemi aracılığıyla projelerine entegre etmeyi planlayan daha fazla Ethereum geliştiricisini platforma çekmeyi umuyor.

Coinbase’de Polygon’un POS Mekanizması

Polygon, Ethereum ölçeklendirme çözümü ve yüksek düzeyde birlikte çalışabilir altyapı geliştirme çözümü ile Blockchain platformlarını büyütmek isteyen birçok geliştirici için tercih edilen popüler bir Blockchain platformu haline geldi.

Poligon, SDK olarak adlandırılan, esneklik ve bağımsızlık için tasarlanmış bir çekirdek bileşene sahip. Bu bileşen, geliştiricilerin Ethereum uyumlu ve verimli Blockchain Ağları oluşturmasına, Validium gibi güvenli zincirleri ve Polygon POS gibi Bağımsız zincirleri bağlamasına olanak tanıyor.

Ek olarak Polygon’un ekibi, ağ ölçeklendirme çözümlerinin günlük 500’den fazla DApp‘te gerçekleştirilen 567 milyondan fazla işlemle yaygın bir şekilde benimsendiğini iddia ediyor.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 381.577,44 TL 0,38%
ethereum
Ethereum (ETH) 26.932,69 TL 3,17%
cardano
Cardano (ADA) 19,63 TL 4,19%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,61%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.057,11 TL 1,82%
xrp
XRP (XRP) 8,34 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 1.201,51 TL 0,66%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,86 TL 0,35%
polkadot
Polkadot (DOT) 256,20 TL 3,73%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 2,43%
Copy link
Powered by Social Snap