Coinbase, İlk Kripto Türev Ürününü Piyasaya Sürüyor

coinbase ilk kripto turev urununu piyasaya suruyordf

Kripto para borsası Coinbase, daha fazla perakende yatırımcıyı çekmeyi için bu ay ilk kripto türev ürününü başlatacağını duyurdu. 2022 başlarında CFTC tarafından onaylanan türev borsası FairX’i satın alan Coinbase, perakende satıcılara yönelik ilk kripto türev ürününü 27 Haziran’da piyasaya sürecek.

Coinbase’den İlk Kripto Türev Ürününü

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen vadeli işlem borsası Coinbase, türev ürünü Nano Bitcoin vadeli işlemlerini (BIT) 27 Haziran’da piyasaya sürecek. 

Konu ile ilgili olarak yapıla açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kripto türevleri piyasası dünya çapında 3 trilyon dolarlık bir hacmi temsil ediyor ve ek ürün geliştirme ve erişilebilirliğin önemli bir büyümenin kilidini açacağına inanıyoruz.

coinbase ilk kripto turev urununu piyasaya suruyorffs

Coinbase ayrıca, müşterilerine teminatlı vadeli işlem sözleşmeleri sunmak için kendi vadeli işlem komisyonu yatırımcı (FCM) lisansı için düzenleyici onay beklediğini söyledi.

Konu ile ilgili detay vermek gerekirse Coinbase, kripto türev ürünlerini piyasaya sürmek için bu yılın başlarında FairX‘i satın aldı. FairX, 2020 sonlarında düzenleyici onaylar aldıktan sonra, Coinbase vadeli işlem borsası platformunu Mayıs 2021’de başlattı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
324.435,57 TL 0,11%
ethereumETH/TRY
17.640,78 TL 0,40%
tetherUSDT/TRY
16,71 TL 0,21%
usd-coinUSDC/TRY
16,73 TL 0,17%
bnbBNB/TRY
3.668,30 TL 3,05%
binance-usdBUSD/TRY
16,73 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
5,31 TL 0,70%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 0,55%
solanaSOL/TRY
545,63 TL 2,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,09 TL 0,14%
Bağlantıyı kopyala