bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 62,800.83 3.15%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,088.84 1.66%
bnb
BNB (BNB) $ 551.66 1.93%
solana
Solana (SOL) $ 137.25 6.97%
xrp
XRP (XRP) $ 0.490935 1.56%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.452781 2.03%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.158146 0.16%

Coinbase, İlk Kripto Türev Ürününü Piyasaya Sürüyor

coinbase ilk kripto turev urununu piyasaya suruyordf

Kripto para borsası Coinbase, daha fazla perakende yatırımcıyı çekmeyi için bu ay ilk kripto türev ürününü başlatacağını duyurdu. 2022 başlarında CFTC tarafından onaylanan türev borsası FairX’i satın alan Coinbase, perakende satıcılara yönelik ilk kripto türev ürününü 27 Haziran’da piyasaya sürecek.

Coinbase’den İlk Kripto Türev Ürününü

Eski Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından düzenlenen vadeli işlem borsası Coinbase, türev ürünü Nano Bitcoin vadeli işlemlerini (BIT) 27 Haziran’da piyasaya sürecek. 

Konu ile ilgili olarak yapıla açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

Kripto türevleri piyasası dünya çapında 3 trilyon dolarlık bir hacmi temsil ediyor ve ek ürün geliştirme ve erişilebilirliğin önemli bir büyümenin kilidini açacağına inanıyoruz.

coinbase ilk kripto turev urununu piyasaya suruyorffs

Coinbase ayrıca, müşterilerine teminatlı vadeli işlem sözleşmeleri sunmak için kendi vadeli işlem komisyonu yatırımcı (FCM) lisansı için düzenleyici onay beklediğini söyledi.

Konu ile ilgili detay vermek gerekirse Coinbase, kripto türev ürünlerini piyasaya sürmek için bu yılın başlarında FairX‘i satın aldı. FairX, 2020 sonlarında düzenleyici onaylar aldıktan sonra, Coinbase vadeli işlem borsası platformunu Mayıs 2021’de başlattı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı.

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala