Coinbase Hisseleri İşten Çıkarmalar Ardından Yüzde 7 Arttı

coinbase hisseleri isten cikarmalar ardindan yuzde 7 artti

Kripto para borsası Coinbase, zorlu kripto kışı esnasında maliyetlerini düşürmek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Coinbase, işten çıkarmaları açıkladıktan sonra hisseleri arttı.

Coinbase Hisseleri Yükselişe Geçti

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, kısa bir süre önce çalışanlarını işten çıkartacağını açıklamıştı. Coinbase’in bu işten çıkarma hamlesinin ardından şirketin hisseleri yüzde 7 yükseldi.

Kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada, Aralık 2022’ye göre işletme maliyetlerini yüzde 25 oranında düşürmek adına 950 çalışanını işten çıkaracağını açıklamıştı.

coinbase hisseleri isten cikarmalar ardindan yuzde 7 artti 2

Konu hakkında açıklama yapan Needham analisti John Todaro bir mesajda “Maliyet indirimlerini hisse senedi için olumlu ve 2023 yılının belirsiz bir ortamında gerekli bir adım olarak görüyoruz.” ifadesini kullandı.

Kripto para borsası Coinbase, maliyetlerini düşürmek için işten çıkarmaları açıklayan son kripto şirketi oldu. Geçen hafta zor durumdaki kripto şirketlerinden olan Silvergate ve Genesis maliyetlerini düşürmek adına çalışanlarıyla yollarıyla ayıracağını açıklamıştı. Analistlerin aktardıklarına göre artan maliyetler ve düşen kripto para birimleri fiyatları sebebiyle daha fazla şirketin işten çıkarmalara yöneleceğini belirtti.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
431.523,42 TL 2,38%
ethereumETH/TRY
29.622,13 TL 2,22%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,62%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,69%
bnbBNB/TRY
5.850,34 TL 0,50%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 2,00%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,05%
cardanoADA/TRY
7,06 TL 1,90%
dogecoinDOGE/TRY
1,75 TL 6,79%
matic-networkMATIC/TRY
20,54 TL 3,31%
Bağlantıyı kopyala