Coinbase Hindistan’da UPI Ödemelerini Devre Dışı Bıraktı

coinbase hindistanda upi odemelerini devre disi birakti22

Küresel kripto borsalarından Coinbase, Hindistan pazarına girişinden birkaç gün sonra UPI ödemelerini durdurdu. Hindistanlı kullanıcılar Birleşik Ödemeler Arayüzü (UPI) desteğini an itibarıyla kullanamıyor.

Economic Times’da yer alan habere göre 7 Nisan’da Hindistan’da hizmete başlayan Coinbase, bugün Coinbase, mobil uygulamasında “Bu ödeme yöntemiyle yapılan satın alma işlemleri geçici olarak yapılamıyor. Lütfen başka bir ödeme yöntemi deneyin. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.” mesajını kullanıcılarla paylaştı.

Coinbase Hindistan’da UPI Ödemeleri İle İlgili Açıklama Yaptı

Ticaret hacmine göre ABD‘deki en büyük kripto para borsası olan Coinbase’in, 7 Nisan’daki Hindistan lansmanından sonra aynı gün Ulusal Ödemeler Kurumu (NPCI)’dan yapılan açıklamada, “UPI kullanan herhangi bir kripto borsasının farkında değiliz” dendi.

Habere göre, Coinbase, kullanıcıların UPI kullanarak kripto para satın almalarına izin vereceğini söyledikten sonra Hindistan NPCI’dan dikkatini çekmiş olabilir.

Bir cep telefonu aracılığıyla bankalar arası işlemleri kolaylaştırmak için NPCI tarafından geliştirilen gerçek zamanlı bir ödeme sistemi olan UPI için Coinbase “NPCI’nın, kripto para borsaları tarafından UPI kullanımına ilişkin yayınladığı son açıklamanın farkındayız. Yerel beklentiler ve endüstri normlarıyla uyumlu olduğumuzdan emin olmak için NPCI ve diğer ilgili makamlarla birlikte çalışmaya kararlıyız.” açıklamasını yaptı.

Bu arada, Economic Times, Hindistan’da kripto para birimi işlemleri için en çok kullanılan e-cüzdanlardan biri olan MobiKwik‘in de düzenleyici belirsizlik nedeniyle hizmeti durdurduğunu bildirdi.

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk Turan

Hasan Selçuk 1991’de Ankara’da doğdu. İlköğretim ve lise sürecini tamamlayana kadar burada hayatına devam etti. Lise yıllarından itibaren bilim-teknoloji ve medyaya ilgi duydu. 2010’da Galatasaray Üniversitesi’nde Felsefe bölümüne başlayan Hasan Selçuk, buradaki eğitimi esnasında ilgilendiği alanlara yönelik adımlar attı. Ulusal çapta yayın yapan organlarda ilk yazılarını 2014’te yayımladı. 2015’te açık öğretim ile Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünü tamamladı. Felsefede en çok yoğunlaştığı filozoflar Descartes, Spinoza ve Kant oldu. Prof. Dr. Aliye Kovanlıkaya ile bu filozofların ‘hayal gücü/imagination’ yetisini ele alışlarını ortaya koyan bir Bitirme Ödevi çalışması yaptı. Galatasaray ve Mimar Sinan Üniversitelerinden çeşitli öğrenciler ve Dr. Alber Nahum ile “Spinoza Okuma Atölyesi”nde bulundu. Akademik eğitiminde derinleşmeyle beraber hobilerine zaman ayırmayı ve sosyal hayatı da ihmal etmedi. 2016’nın Kasım ayında öğrenciliği devam ederken medyada profesyonel olarak yer almaya başladı. Dergi editörü olarak çalıştı. İlgi alanları arasına tarihi de ekleyen Hasan Selçuk’un çalışmaları düzenli yayımlanır hale geldi. 2018’de üniversiteyi çift diploma ile bitirdi, Galatasaray Üniversitesi ve Sorbonne Üniversitesi Felsefe bölümlerinden mezun oldu. Aynı yıl tüm zamanların en çok okunan ve takip edilen yazarlarından Yuval Noah Harari ile röportaj yapan Türkiye’deki birkaç gazeteciden biri oldu. Medya ve iletişim üzerine bir kariyer hedefi tasarlayan Hasan Selçuk, sunuculuk ve yeni medya hakkında çeşitli eğitimler aldı. Blokzincir ve kripto varlık dünyasıyla 2019’da tanıştı. Bu zamanlamanın oldukça geç olduğunu fark ederek hızla konu hakkındaki kapsamlı kitapları ve makaleleri zihnine işledi. İnternet yayıncılığının olmazsa olmazları olan SEO, Doğru ve Güvenilir Bilgiye Erişim, E-Ticaret, Şikayet Süreçleri ve Sosyal Medya Uzmanlığı gibi konulardaki eksik bilgilerini tamamladı. 2021’de internet ortamında Dış Haberler Editörlüğü yaptı. Haber, röportaj ve özel dosya gibi işlerini çalıştığı kurumda yayımladı. Felsefi derinlik bulduğu hemen her şeyle ilgilenebilen, derinlemesine araştırma yapmayı ve analiz etmeyi seven Hasan Selçuk, 2022 Şubat’ta Kriptomeda’ya katıldı ve Nisan sonuna kadar Kriptomeda çatısı altındaki yayın kuruluşlarına içerik hazırladı. Hasan Selçuk’un geçmişteki çalışmalarının çoğunluğuna ve Kriptomeda’daki tüm çalışmalarına internetten erişilebiliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
465.533,66 TL 1,53%
ethereumETH/TRY
31.904,01 TL 1,16%
tetherUSDT/TRY
15,56 TL 0,28%
usd-coinUSDC/TRY
15,61 TL 0,37%
binance-coinBNB/TRY
4.676,66 TL 2,27%
xrpXRP/TRY
6,70 TL 1,77%
cardanoADA/TRY
8,76 TL 1,81%
solanaSOL/TRY
867,45 TL 0,17%
binance-usdBUSD/TRY
15,59 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,40 TL 0,98%
Bağlantıyı kopyala