Coinbase Cloud, Web3 Geliştirici Platformu Node’u Piyasaya Sürdü

coinbase cloud web3 gelistirici platformu nodeu piyasaya surdua

Son dönemde birçok şirket Web3 teknolojisi ile yakından ilgileniyor. Bu kez Blockchain altyapı platformu Coinbase Cloud, Web3 geliştirici platformunu resmi olarak kullanıma sunarak, kullanıcıların ücretsiz olarak merkeziyetsiz uygulamalar (dApp) oluşturmasını sağlıyor.

Coinbase Cloud, Web3 Geliştirici Platformu Piyasaya Sürdü

Coinbase Cloud, Web3 geliştirici platformunu resmi olarak kullanıma sunarak, kullanıcıların ücretsiz olarak yeni merkezi olmayan uygulamalar oluşturmasına olanak tanıyor. Şirket, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, “Node” olarak adlandırılan yeni geliştirici platformunun, kullanıcıların Ethereum Blockchain ve indeksleyicilere erişirken Web3 uygulamaları oluşturmasına ve izlemesine olanak tanıyor.

coinbase cloud web3 gelistirici platformu nodeu piyasaya surdus

Coinbase Cloud, Node’un hem karmaşıklığı hem de maliyeti azaltırken Web3 uygulamalarının daha hızlı oluşturulmasını sağladığını iddia ediyor. Bu, platformun ödemelere, kimliğe, ticarete ve veri altyapısına hepsi bir arada erişimi içeren daha geniş hizmet veriyor.

Node ile ilgili olarak detaylı bilgi vermek gerekirsek, Ethereum Blockchain’ine ve endeksleyicilerine erişerek, kullanıcıların web3 uygulamaları oluşturmasına ve izlemesine olanak tanıyor. Node, katmanlı bir abonelik modeli sunarken, ücretsiz olarak dApp’lerin ve NFT uygulamalarının oluşturulmasına izin veren gelişmiş API’lere erişimi içeriyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.766,18 TL 0,10%
ethereumETH/TRY
25.396,26 TL 0,78%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.474,89 TL 0,18%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
9,28 TL 2,30%
binance-usdBUSD/TRY
18,57 TL 0,04%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 0,16%
solanaSOL/TRY
635,25 TL 0,03%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 0,48%
Bağlantıyı kopyala