Coinbase Cloud, Web 3.0 Geliştiricileri İçin Forum Başlattı

coinbase cloud web 3 0 gelistiricileri icin forum baslatti

Blockchain ve Web 3.0 gelişmeleri son hızıyla devam ederken sektördeki geliştirici sayısı da hızla artıyor. Bunun bir sonucu olarak birçok kaynak ve kütüphanelerin çıktığını görüyoruz. Son olarak bu alanda geliştiricilere destek olmak amacıyla Coinbase Cloud, geliştiricilerin Coinbase API’lerini ve hizmetlerini kullanarak Web3.0 uygulamaları oluşturmasını kolaylaştırmak istiyor. Şirket bunun için Web 3.0 Geliştiricilerine özel bir forum başlattı.

coinbase cloud web 3 0 gelistiricileri icin forum baslatti

Coinbase’den Web 3.0 Geliştiricileri için Forum

Özellikle kripto para olmak üzere Blockchain ve NFT alanında da aktif operasyonlar yürüten Coinbase, Web 3.0 içinde çalışmalarını yürütüyor. Web 3.0 için yeni teknolojileri destekleyen şirket, geliştiricilerin faydalanması amacıyla yeni geliştirici forumu oluşturdu.

Forum dahilinde gelişticilerin yeni Web 3.0 uygulamaları geliştirmeleri için Coinbase mühendisleri ile bağlantıları, projelerin paylaşımı, soru cevaplar, şirketin API ve hizmetlerinin nasıl entegre edileceği gibi birçok içerik bulunacak.

Coinbase’in blog sayfasındaki bilgilere göre forum sadece web 3.0’a da odaklanmayacak. Forum dApp, Blockchain tabanlı bir oyun veya bir NFT projesi başlatmak için gereken güvenli, ölçeklenebilir ve test edilmiş araçlar için bilgi ve öneriler içerecek. Geliştiriciler, soruları yanıtlayabilecek ve teknik tartışmalara katılabilecek, ek olarak mühendisler ve moderatörler de dahil olmak üzere Coinbase Cloud topluluğuyla bağlantı kurulabilecek.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 519.763,18 TL 10,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 37.637,75 TL 13,79%
tether
Tether (USDT) 13,65 TL 0,68%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 5.665,08 TL 10,03%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,52 TL 0,16%
solana
Solana (SOL) 1.676,49 TL 11,89%
cardano
Cardano (ADA) 16,22 TL 13,90%
xrp
XRP (XRP) 9,12 TL 10,65%
terra-luna
Terra (LUNA) 957,74 TL 14,86%
polkadot
Polkadot (DOT) 296,85 TL 12,44%
Bağlantıyı kopyala