Coinbase CEO’su: Düzenleyiciler DeFi’ı Rahat Bırakmalı

Coinbase CEOsu Duzenleyiciler DeFii Rahat Birakmali 21

Kripto para sektöründeki düzenleyici baskısı kendisini günden güne daha çok hissettiriyor. Özellikle bölgesel olarak artan kripto çalışmaları, küresel olarak birçok bölgede hizmet veren borsaları da etkilemiş durumda. Bu borsalardan biri olan Coinbase de düzenlemelerden en çok etkilenen şirketler arasında yer alıyor. Öyle ki son olarak Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong düzenleyicilerin DeFi‘ı rahat bırakması gerektiğini düşünüyor.

Coinbase CEOsu Duzenleyiciler DeFii Rahat Birakmali 4

Coinbase CEO’su Düzenleyiciler DeFi’ı Rahat Bırakması Gerektiğini Düşünüyor

Kripto para düzenlemeleri söz konusu olduğunda akla ilk gelen aktörler şüphesiz kripto para borsaları oluyor. Öyle ki birçok ülkede faaliyet gösteren borsalar, her ülkenin farklı regülasyonları olduğu için bu farklılıklara uyum sağlamakta zorluk yaşayabiliyor. Coinbase’in CEO’su Brian Armstrong da bu konuya parmak basarak düzenleyicilere değindi.

Armstrong, şu ifadeleri kaydetti:

“İlk olarak kriptodaki merkezi aktörler (stablecoin ihraç edenler, borsalar ve emanetçiler) etrafında düzenleyici netlik oluşturmak en iyisidir çünkü burası, tüketici zararı riskinin en yüksek olduğunu gördüğümüz yer ve hemen hemen herkes bunun yapılması gerektiği konusunda hemfikir”

Bununla birlikte Armstrong, düzenlemenin stablecoin’lerle başlaması gerektiğini, ardından merkezi borsalar ve emanetçilerle başlaması gerektiğini savundu.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
524.578,09 TL 1,05%
ethereumETH/TRY
33.121,70 TL 1,30%
tetherUSDT/TRY
19,21 TL 0,43%
bnbBNB/TRY
6.171,22 TL 0,24%
usd-coinUSDC/TRY
19,19 TL 0,34%
xrpXRP/TRY
8,72 TL 6,90%
cardanoADA/TRY
6,75 TL 2,37%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 2,77%
staked-etherSTETH/TRY
33.082,11 TL 1,19%
matic-networkMATIC/TRY
20,56 TL 1,48%
Bağlantıyı kopyala