Coinbase, Brezilya’daki Ödeme Sistemi Pix’i Entegre Etti

coinbase brezilya hukumetinin odeme sistemi pixi entegre ettigbfg

Birçok kripto para borsası çalışmalarını sınır ötesine taşımak için harekete geçmişti. Daha önce çalışmalarını Brezilya’ya genişlettiğini duyuran kripto para borsası Coinbase Brezilya hükümetinin ödeme sistemi Pix’i sistemine entegre etti ve Brezilya reali ile kripto alımlarına izin vermeye başladı. 140 milyondan fazla kullanıcısı olan Pix ile bağlantı, Brezilyalı bir uçtan uca ödeme işlemcisi olan Ebanx ile yapılan bir ortaklık aracılığıyla sağlandı.

Coinbase, Brezilya’da Faaliyetlerini Genişletiyor

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, Brezilya hükümetinin ödeme sistemi Pix‘i entegre etti ve Brezilya reali ile kripto alımlarına izin vermeye başladı. Müşteriler, yerel para biriminde alım yapmanın yanı sıra Brezilya reali de çekebilecek. Buna ek olarak Coinbase, uygulamasının tamamen Portekizce olarak mevcut olduğunu ve 24 saat desteği etkinleştirdiğini de belirtti.

coinbase brezilya hukumetinin odeme sistemi pixi entegre ettitg

Brezilya’daki kripto potansiyelinin muazzam olduğuna inandığını belirten Coinbase, Brezilya genişlemesi ile Latin Amerika’ya ve ötesine liderlik etmek için çalışmalarını sıklaştıracağını belirtti.

Coinbase uluslararası başkan yardımcısı Nana Murugesan yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullandı:

Brezilya, Coinbase’in uluslararası genişleme stratejisi için kilit bir pazar. Bölgedeki muazzam potansiyeli ve büyüme fırsatlarını tanıdığımızdan, Brezilya pazarının ihtiyaçlarına göre uyarlanmış ürünlere yatırım yapmaya ve geliştirmeye kararlıyız.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.323,91 TL 2,61%
ethereumETH/TRY
37.958,70 TL 3,08%
tetherUSDT/TRY
19,99 TL 0,03%
bnbBNB/TRY
6.321,02 TL 2,74%
usd-coinUSDC/TRY
19,96 TL 0,11%
xrpXRP/TRY
9,61 TL 1,63%
cardanoADA/TRY
7,57 TL 0,31%
staked-etherSTETH/TRY
37.944,72 TL 3,12%
dogecoinDOGE/TRY
1,47 TL 1,22%
matic-networkMATIC/TRY
18,56 TL 0,60%
Bağlantıyı kopyala