Coinbase ABD’li Düzenleyiciye Yeni Bir Teklif Sundu

coinbase abdli duzenleyiciye yeni bir teklif sundu

Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki dijital varlıklar üzerinde yeni bir düzenleyici yapılanması için kapsamlı bir teklif sundu. 

14 Ekim’de yayınlanan Coinbase’in düzenleyici planı, ABD finansal düzenlemesinin sert bir şekilde yeniden yapılandırılmasını öneriyor. Daha da önemlisi, şirketin “MDA” olarak adlandırdığı dijital varlıklar için pazarlar üzerinde kontrole sahip yepyeni bir düzenleyicinin kurulmasını içeriyor. 

Duyuruda yer alan önemli bir kısım, önerinin kapsamlarını açıkça ortaya koyuyor:

“Yasaların tutarlı bir şekilde düzenlenmesini ve uygulanmasını sağlamak için tek bir düzenleyici gerekiyor. Yeni politika sorunlarının veya zorlukların ortaya çıktığı durumlarda, tek bir özel düzenleyici kurumun etkin ve zamanında yanıt verme yeteneği herkesin yararınadır.”

coinbase abdli duzenleyiciye yeni teklif sundu

Coinbase Düzenleyiciler için Kapsamlı Bir Yapılanma Öneriyor

Günün ilerleyen saatlerinde Coinbase CEO’su Brian Armstrong , duyuruya eşlik etmek için Wall Street Journal’da bir açıklama yazısı kaleme aldı. Yazısında önerinin tüm kullanıcılar için önemli ve gerekli olduğunu belirtti.

Bitcoin ve Ether etrafındaki bu boşluğa ek olarak, teklif sadece gerçekten merkeziyetsiz finansal protokolleri ele almıyor. 

Coinbase Baş Politika Sorumlusu Faryar Shirzad ile yaptığı basın toplantısında, “Temel olarak fark ettiğimiz şey, dijital varlıkların altında yatan teknolojide bu tür farklılıklar olduğu. Eski bir düzenleyiciyi alıp bir şekilde dönüştürmek mantıklı değildi” dedi.

Shirzad, sonrasında ek olarak “Gerçekten merkezi olmayan bir kuruluşunuz veya protokolünüz varsa, teklifimiz altında düzenleyecek hiçbir şey yok” diye ekledi.

Shirzad’a SEC’in bu öneriyi daha önce görüp görmediğini sorduğunda ise, “Onları bu konuda bilgilendirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 639.453,29 TL 16,51%
ethereum
Ethereum (ETH) 53.118,49 TL 13,64%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.252,32 TL 12,92%
tether
Tether (USDT) 13,58 TL 0,78%
solana
Solana (SOL) 2.582,24 TL 17,73%
cardano
Cardano (ADA) 18,16 TL 17,99%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,43 TL 0,06%
xrp
XRP (XRP) 10,00 TL 24,04%
polkadot
Polkadot (DOT) 377,79 TL 21,74%
avalanche-2
Avalanche (AVAX) 1.257,23 TL 14,14%
Bağlantıyı kopyala