bitcoinBTC/TRY
739.542,22 TL 2,93%
ethereumETH/TRY
45.305,57 TL 3,55%
tetherUSDT/TRY
27,31 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
5.900,86 TL 1,67%
xrpXRP/TRY
13,81 TL 0,85%
usd-coinUSDC/TRY
27,32 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
45.240,24 TL 3,49%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 2,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,68 TL 1,29%
solanaSOL/TRY
535,55 TL 3,49%

Paylaş

Coin98’in Yılın İlk Çeyreğindeki Kripto Yatırımları (2023)

coin98 yatirimlari

Bu yazımda Coin98’in 2023 yılının ilk çeyreğinde kripto para sektöründe yaptığı yatırımlara yakından bakacağız. 

Coin98 Ventures, merkezsiz finans alanında yatırım ve geliştirici desteğiyle projeleri destek olan Coin98’in risk sermayesi koludur.

Coin98 gibi şirketler, potansiyeli yüksek girişimleri, henüz proje aşamasındayken bulup erkenden yatırımlar yapıyor. Bu nedenle potansiyeli yüksek yeni kripto para projelerini bulmak isteyen bireysel yatırımcılar için risk sermayesi şirketlerinin para akışını takip etmek akıllıca olabilir. 

Sözü çok uzatmadan Coin98‘in 2023 yılının ilk 3 ayında yaptığı kripto para yatırımlarına yakından bakalım. Çeşitli kaynaklardaki verileri göz önünde bulundurduğumuzda Coin98‘in 2 farklı yatırım turuna katıldığı göze çarpıyor. Bunlar şu şekilde:

1- Aura Network (AURA)

NFT projeleri için katman-1 blockchain platformu olarak faaliyet gösteren Aura Network, Vietnam merkezli bir projedir. Projenin destekçileri arasında Coin98 Ventures, Impossible Finance, Kucoin Labs, Kyber Ventures, GUILDFI, Avalanche ve MEXC Pioneer gibi şirketler yer alıyor.

Projenin 15 Şubat 2023’teki Erken Seri A yatırım turuna Coin98 de katıldı. Söz konusu yatırım turunda 4 milyon dolar toplandı.

Aura Network, blockchain altyapısı kategorisinde faaliyet gösteriyor.

2- Ramper

Ramper, kripto para deneyimi olmayan geliştiriciler için altyapı desteği sunan bir web3 uygulama yazılımı geliştiricisidir. Ramper, geliştiricilere tek tıklamayla cüzdan ve oturum açma gibi altyapı ürünleri sunuyor. Böylelikle geliştiricilerin web3 sektöründeki işi kolaylaşıyor.

Ramper, Coin98‘in katılımıyla stratejik yatırım turunu gerçekleştirmişti.

Ramper, blockchain altyapısı kategorisinde faaliyet gösteriyor.

Eğer bu içerik ilginizi çektiyse;

başlıklı yazılarımıza da göz atabilirsiniz.

Tuncay Aydıner

Tuncay Aydıner

1997 yılında Rize’de doğan Tuncay İlkokul ve Ortaokul eğitimini 9 Mart İlköğretim Okulu’nda aldı. Lise eğitimini Çayeli Anadolu Öğretmen Lisesi’nde tamamladı. Tuncay, tarihe dış politikaya ve hukuka duyduğu ilgi nedeniyle üniversite eğitimine Erzurum Atatürk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünde devam etti. 2016 yılında yaptığı araştırmalar neticesinde kripto paralarla ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenmeye başlayan Tuncay, 1 yıllık bir çalışmanın ardından bu alanda içerikler üretmeye başladı. Tuncay, üniversite yıllarında yerli ve yabancı birçok kripto para projesinde rol alarak kripto para sektörüyle bağlarını iyice güçlendirdi. Henüz lise yıllarında gazeteciliğe ilgi duyan Tuncay, üniversite yıllarında internet dünyasına adım attı ve 2018 yılında sırasıyla Coinografi.com ve CoinBilgi.net sitelerini kurdu ve yönetti. Tuncay, üniversite yıllarından bu yana gününün tamamını kripto paralar ve Blockchain teknolojisiyle ilgilenerek, bu konuda araştırmalar yaparak geçiriyor. Tuncay’ın kripto para alanında ilgilendiği başlıca konular arasında ödeme sistemleri, NFT ve merkezsiz finans protokolleri yer alıyor. Tuncay Blockchain teknolojisine, kripto paralara, teknolojik dönüşüme, ekonomiye duyduğu ilgi nedeniyle bu alanda yüksek lisans eğitimi için yönünü dijital dönüşüm konusunda Avrupa’ya liderlik eden Baltık ülkelerine çevirdi ve 2021 yılının Ocak ayında Letonya Riga Teknik Üniversitesi Business Informatics bölümünden kabul aldı. 2021 yılının Ocak ayında Kriptomeda bünyesine katılan Tuncay, Coinkolik.com, BTCHaber.com ve CoinBilgi.net platformlarının Yayın Koordinatörlüğü görevini yürütüyor. Üniversite yıllarında girişimcilik ve doğa Sporları kulüplerinde aktif rol alan Tuncay başta futbol ve hentbol olmak üzere spora, bilgisayar ve konsol oyunlarına, fotoğrafçılığa, araştırmaya, okumaya ve öğrenmeye büyük ilgi duyuyor. Kripto para ekosisteminde spesifik olarak NFT’lerle ilgilenen Tuncay, bununla birlikte Solana, Polkadot ve Avalanche gibi akıllı sözleşmeleri ve merkezsiz finans protokollerini destekleyen projeleri yakından takip ediyor. Tuncay, Mahatma Gandhi’in “Dünyada görmek istediğin değişimin bir parçası ol.” sözünden ilham alıyor. Bu bağlamda geleneksel finansal sistemin temellerinden çatırdadığını ve dijital paraların insanlığın geleceği olduğunu düşünmesi nedeniyle kripto para ekosisteminin geniş kitlelerce benimsenmesi için çalışmalar yürütüyor. Tuncay, kripto varlıkların paranın çehresini temelden değiştirebileceğine inanıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala