Cogni, Web3 Cüzdanını Kullanıma Sunuyor

cogni web3 cuzdanini kullanima sunuyor

Şirketlerin kripto yakınlaşması devam ediyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli Cogni, web3’teki fintech firmaları için yeni saklama dışı cüzdanını kullanıma sundu.

Cogni’den Web3 Adımı

Barclays’ın hızlandırıcı programı için 2018 yılında kurulan Cogni, ilk olarak genç kuşakları hedefleyen bankacılık hizmetleri geliştirmeyi hedefledi ancak o zamandan beri şirket Revolut, Step ve N26 gibi diğer rakiplerinin peşinden giderek web3’e yöneldi.

Hali hazırda Cogni’nin yeni cüzdanı, kullanıcıların kriptoyu kolayca tutmasına, almasına ve göndermesine izin veren temel işlevleri yerine getiriyor. Şimdilik açıklanmamış olsa da bir değiş tokuşla yakında gerçekleşecek olan ortaklık kullanıcıların uygulama içinden kripto satın almalarına da olanak sağlayacak.

cogni web3 cuzdanini kullanima sunuyor 2

Cogni, Revolut ve Step gibi neobank’lar, şimdiye kadar büyük ölçüde üçüncü taraf kripto hizmet sağlayıcıları tarafından sağlanan saklama çözümleri aracılığıyla kripto yatırım araçları oluşturmak için çalışmalar yürüttü.

Bu bankalar arasında yer alan Revolut, kendi bağımsız DeFi cüzdan uygulamasını başlatmaya çalışmış olsa da ürününü şimdilik hayata geçiremedi. Konu hakkında açıklama yapan bir Cogni yetkilisi şu ifadeleri kullandı: Bir banka hesabıyla entegre olan Cogni’nin cüzdanı doğrudan bir borsaya bağlanacak ve bu da normal müşterilere kurumsal oranlar sunmamıza izin verecek.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
526.881,21 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
33.550,35 TL 0,43%
tetherUSDT/TRY
19,17 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.211,00 TL 0,72%
usd-coinUSDC/TRY
19,15 TL 0,49%
xrpXRP/TRY
8,79 TL 2,32%
cardanoADA/TRY
6,82 TL 0,93%
dogecoinDOGE/TRY
1,43 TL 0,12%
staked-etherSTETH/TRY
33.517,23 TL 0,58%
matic-networkMATIC/TRY
20,75 TL 1,13%
Bağlantıyı kopyala