CME Group’un Mikro Bitcoin Vadelileri 1 Milyon Sözleşmeye Ulaştı

Abone Ol:google-news
0
28/06/2021

CME Group (Chicago Ticaret Borsası) neredeyse iki ay önce küçük yatırımcılara yönelik başlattığı mikro Bitcoin vadeli işlemlerinde bir milyondan fazla sözleşme işlemi gerçekleştirdi. 

3 Mayıs’ta başlayan ve müşterilerin 0.1 veya daha düşük bir miktarlarda Bitcoin yatırımı yapmalarını sağlayan CME mikro Bitcoin vadeli işlemleri büyük ilgi görüyor. CME şimdiye kadar bir milyondan fazla işlem gerçekleştirmeyi başardı. 

Ürün başlatıldığında bu kadar fazla bir ilgi beklenmiyordu. Ancak ürüne gösterilen bu ilgi daha ayrıntılı Bitcoin ürünlerine ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor olabilir. CME Group’tan Tim McCourt ürünün neden başarılı olduğunu şu şekilde açıkladı. 

“Bu mikro boyutlu sözleşme, kurumlardan daha küçük, sofistike, aktif trader’lara kadar piyasa katılımcılarına, spot Bitcoin fiyat riskinden korunmak veya Bitcoin ticaret stratejilerini verimli, uygun maliyetli ve kolay erişilebilir bir şekilde yürütmek için başka bir araç sağlama amacıyla tasarlanmıştır.”

Ninjatrader Group CEO’su Martin Franchi de bu tür ürünlerin daha popüler hale geldiğini söylüyor. 

“Ninjatrader kullanıcı topluluğu arasında bu yeni mikro sözleşmenin popülaritesindeki hızlı artışın, ticaretlerinde profesyonel araçları çeşitlendirme ve bunlardan yararlanma fırsatıyla ilgilenen kripto para birimi trader’larıyla gelen artan taleple ilişkili olduğunu gördük.”

Kaynak: Bitcoin.com

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.035 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

Dilek Sarı

1992 yılında İzmir’de doğan Dilek Sarı, Ege Üniversitesi Sosyoloji Yüksek Lisans mezunu. Blokzinciri ve kripto paralara olan ilgisi onu bu alanda çalışma yapmaya sevk etti. Dilek, 2 senedir kripto para sektöründe yer alıyor ve bu alanda uzmanlaşmak üzere çalışmalarını sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 291.205,49 TL 1,05%
ethereum
Ethereum (ETH) 18.200,15 TL 2,11%
tether
Tether (USDT) 8,69 TL 0,03%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.732,32 TL 0,47%
cardano
Cardano (ADA) 11,56 TL 1,16%
xrp
XRP (XRP) 5,39 TL 1,95%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,81 TL 4,17%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,69 TL 0,09%
polkadot
Polkadot (DOT) 132,63 TL 1,50%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,69 TL 0,10%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap