bitcoinBTC/TRY
1.103.579,96 TL 0,66%
ethereumETH/TRY
59.138,35 TL 0,36%
tetherUSDT/TRY
28,95 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.631,89 TL 0,16%
xrpXRP/TRY
17,63 TL 0,39%
solanaSOL/TRY
1.758,27 TL 3,87%
usd-coinUSDC/TRY
28,95 TL 0,10%
staked-etherSTETH/TRY
59.126,78 TL 0,41%
cardanoADA/TRY
11,06 TL 0,50%
dogecoinDOGE/TRY
2,36 TL 1,39%

Paylaş

Cloudflare Sorunu Nedeniyle Uniswap’a Erişilemiyor

Cloudflare Sorunu Nedeniyle Uniswapa Erisilemiyor

Kripto para sektöründe borsa bazlı sıkıntılar yaşanmaya devam ederken bir sorun da merkeziyetsiz borsada yaşandı. Ethereum tabanlı en büyük merkeziyetsiz borsa olan Uniswap, ne yazık ki Cloudflare tarafında yaşanan sorun sebebiyle bazı kullanıcılar tarafından erişilemez hâle geldi. Yaşanan sorun sonrası her ne kadar resmi bir açıklama gelmese de sorunun IPFS üzerinden çözülebileceği belirtildi.

Cloudflare Sorunu Nedeniyle Uniswap'a Erişilemiyor

Cloudflare Sorunu Nedeniyle Uniswap’a Erişim Sorunu Yaşanıyor

Kripto para borsaları oldukça kritik bir dönemde. Bir taraftan artan FTX krizi, diğer taraftan rezerv kanıtı gelişmeleri derken birçok alanda baskı artmış durumda. Bu durumda merkeziyetsiz borsalar ise pozitif yönde hareket ediyor.

14 Kasım’da bir tweet’te popüler merkeziyetsiz kripto para borsası Uniswap, Uniswap’in web uygulamasının yeni kullanıcı sayısının 2022’nin en yüksek seviyesine ulaştığını ve günlük yeni işlem yapan cüzdanların sayısının 55.550’ye ulaştığını duyurmuştu.

Artan merkezi borsa sorunları ile ilgiyi üzerine çeken borsa, ne yazık ki bugün büyük bir sorunla karşılaştı. Cloudflare bazlı olduğu iddia edilen sorunun giderilmesi için ise bir Reddit kullanıcı IPFS gate’inin kullanılmasını önerdi.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala