Cloudflare Kesintisi Kripto Borsalarını da Vurdu!

cloudflare kesintisi kripto borsalarini da vurdu

ABD merkezli Cloudflare, web siteleri için temel altyapı sağlayan bir şirket. Cloudflare tarafında yaşanan bir kesinti, birçok web sitesinin de çökmesine neden oluyor. Kısa süre önce Cloudflare kesintisi ile birlikte birkaç kripto borsasında da işler durdu.

Cloudflare Kesintisi ile Duran Kripto Borsaları

İçerik dağıtım, alan adı ve sunucu konularında hizmet veren Cloudflare, 21 Haziran erken saatlerde bir sorun yaşadı. Bu sorunla hizmetleri ve ağıyla ilgili yaygın bir kesinti yaşadığını açıkladı. DDOS koruması için Cloudflare’den destek alan kripto para borsaları da bu durumdan etkilendi.

FTX konuyla ilgilli attığı tweette birçok kullanıcının erişimde zorlanacağını belirtti. Aynı şekilde Bitfinex ve OKX de benzer bir açıklama yaptı.

Diğer yandan Binance CEO’su Changpeng Zhao‘ya da Binance dışındaki borsaların neden çöktüğü soruldu. Sorulan soruya Zhao şu şekilde yanıt verdi:

“Merkeziyetsizliğe hoş geldiniz. Diğerlerinin yalnızca güvendiği hizmetlerden biri için yedekli bir kurulumumuz var”

Şunu da söylemek lazım, bu, Cloudflare için ilk değil. Platform zaman zaman kesintilerle gündeme geliyor. The Block‘a göre Temmuz 2019’da da Coinbase ve CoinMarketCap dahil olmak üzere birçok büyük web sitesi benzer bir kesintiyle durma noktasına gelmişti.

Son olarak Cloudflare Twitter hesabı üzerinden sorunun çözüldüğünü belirtti:

Cloudflare Nedir?

Cloudflare nedir?” sorusunu kısaca yanıtlayacak olursak, internet güvenliği, içerik dağıtımı, sunucu ve alan adı gibi konularda hizmet veren Cloudflare, web sitelerinin güvenliğini koruma konusunda iddialı. Birçok web sitesinin tercih ettiği platform, sitelerin yoğun trafik sebebiyle çökmesinin de önüne geçiyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
380.583,75 TL 7,62%
ethereumETH/TRY
29.345,34 TL 10,63%
tetherUSDT/TRY
18,10 TL 0,05%
usd-coinUSDC/TRY
18,08 TL 0,00%
bnbBNB/TRY
5.163,95 TL 2,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,10 TL 0,13%
xrpXRP/TRY
6,15 TL 6,22%
cardanoADA/TRY
8,28 TL 7,82%
solanaSOL/TRY
660,89 TL 4,28%
dogecoinDOGE/TRY
1,26 TL 4,80%
Bağlantıyı kopyala