bitcoinBTC/TRY
745.255,82 TL 3,67%
ethereumETH/TRY
45.554,35 TL 4,10%
tetherUSDT/TRY
27,34 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.929,30 TL 2,00%
xrpXRP/TRY
13,94 TL 1,66%
usd-coinUSDC/TRY
27,37 TL 0,11%
staked-etherSTETH/TRY
45.454,56 TL 3,98%
cardanoADA/TRY
6,85 TL 2,65%
dogecoinDOGE/TRY
1,69 TL 1,79%
solanaSOL/TRY
536,37 TL 3,37%

Paylaş

Citigroup: Bitcoin Yeni Zorluklarla Karşı Karşıya 

citigroup kripto bolumu icin 100 personel alacak 2

Son dönemin belki de en çok konuşulan konularından biri olan ABD borç tavanı ile ilgili geçtiğimiz günlerde mutlu son yaşanmıştı. Bu kez piyasalar, ABD borç tavanı etrafında aylarca süren dramı geride bırakırken, kripto para birimleri gibi riskli varlıkların sahipleri muhtemelen yeni bir zorlukla karşı karşıya kaldı.

Citigroup’dan Bitcoin için Uyarı

Citigroup, borç anlaşmasının ilerlemesinden sonra Bitcoin’in yeni zorluklarla karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu. Citi, düşüşler sırasında riskli varlıkların performansını analiz etti ve bunların daha yüksek oynaklığa ve daha zayıf getirilere karşı savunmasız olduklarını tespit etti. Citi Research, ABD’nin sonraki ekonomik hamleleri nedeniyle Bitcoin ve Ethereum‘un negatif etkilenebileceğini belirtti.

citigroup bitcoin yeni zorluklarla karsi karsiyad

Stratejistler, “Kripto piyasaları, ABD’nin borcunu ödememe, olumsuz gelişmeler üzerine satış yapma ve ilerlemeyi gösteren manşetlerde toparlanma korkusuna karşı bağışık değildi” dedi. Bitcoin’in daha iyi performans gösterdiği bir dönem olan Mart ayındaki bankacılık kargaşasına atıfta bulunarak, kripto paranın geleneksel finans kurumlarını ilgilendiren sorunlar arasında genellikle iyi gittiğini eklediler.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala