Citi’den Merge Sonrası Ethereum Yorumu: Nispeten Kararlı

Citiden Merge Sonrasi Ethereum Yorumu Nispeten Kararli1

Ethereum için oldukça kritik ve bir o kadar da önemli bir aşamayı da geride bıraktık. Artık yüzde 99.95 oranında daha az enerji tüketen bir Ethereum ile işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Diğer taraftan bu verimlilik artışı fiyatlara beklendiği gibi yansımadı. Öyle ki Ethereum (ETH) son 7 gün içerisinde 21 değer kaybı yaşadı. Ancak Citi‘ye göre Ethereum’un volatilitesi yüksek beklentiye rağmen düşük kaldı.

Citiden Merge Sonrasi Ethereum Yorumu Nispeten Kararli

Citi Merge Sonrası Ethereum’un Fiyatının Nispeten Kararlı Olduğunu Söyledi

Ethereum‘un Merge yükseltmesi yıllardır beklenen bir yükseltme. Özellikle son dönemde Ethereum Foundation‘ın Merge yükseltmesi için tarih vermesi ile birlikte fiyatta önemli bir boğa etkisi gördük. Yeniden 2.000 dolar bandına kadar taşınan Ethereum, yatırımcıları bu seviyeden büyük bir kazançla uğurladı. Öyle ki Merge’ün gerçekleşmesi üzerine beklentilerin de başarıyla sonlanması üzerine fiyatta düşüş yaşandı ve Ethereum (ETH) 1.352 dolara kadar geriledi.

Bu düşüş her ne kadar yüze 20’lik bir orana denk gelse de Citi’ye göre hâlen kararlı bir miktar. Öyle ki hem madencilerin aradan çıkarılması hem de yatırımcıların büyük sona ulaştığı inancı, fiyatın çok aha düşmesini tetikleyebilirdi. Ancak bu Ethereum yeniden 1.350 dolarlık direnç seviyesinde yeşil mum yakmayı başardı.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
375.821,91 TL 0,19%
ethereumETH/TRY
25.412,05 TL 0,92%
tetherUSDT/TRY
18,57 TL 0,14%
bnbBNB/TRY
5.485,48 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,59 TL 0,01%
xrpXRP/TRY
9,21 TL 2,42%
binance-usdBUSD/TRY
18,59 TL 0,08%
cardanoADA/TRY
8,05 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
632,65 TL 0,34%
dogecoinDOGE/TRY
1,22 TL 0,44%
Bağlantıyı kopyala