Citi, Kripto Para Sektörüne Adım Atmayı Düşünüyor

citi kripto para sektorune girmeyi dusundugunu acikladi

Dünyanın önde gelen bankalarından Citi, artan müşteri ilgisi nedeniyle kripto para sektörüne adım atmayı düşünüyor. 

Citi’den Itay Tuchman’e göre banka, kripto para piyasasına girmeyi düşünen son bankacılık devini temsil ediyor. Tuchman, itibarla ilgili endişelere rağmen, kurumların sektöre yönelik artan ilgiye yanıt vermek zorunda kaldığını belirtiyor. Şirketin bu talebe yanıt verip vermeme konusunda henüz bir karar vermediğini aktaran Tuchman, saklama ve finansman hizmetlerinin değerlendirildiğini söyledi:

“Bizim bakış açımıza göre farklı seçenekler var ve müşterilere en iyi hizmeti nerede verebileceğimizi düşünüyoruz. Bu, özel bir ticaret çabası olmayacak.”

Citi, geçtiğimiz Mart ayında, Bitcoin’in uluslararası ticarette tercih edilen bir para birimi olabileceğini öne süren bir rapor ile kripto para dünyasında yankı bulmuştu.

Citi’nin yanında Goldman Sachs, Bank of New York Mellon ve State Street gibi önde gelen bankacılık devleri de kripto para sektörüne yönelik planlarını açıklayan kurumlar arasında yer alıyor.

Dilek Sarı

Dilek Sarı

Dilek, 1992 yılında İzmir’de doğdu. İlkokul, ortaokul ve lise öğrenimini İzmir’de tamamladı ve 2010 yılında Adnan Menderes Üniversitesi Sosyoloji bölümüne başladı. 2014 yılında buradan mezun olan Dilek, alanda kalmak ve akademik çalışmalar yürütmek amacıyla aynı yıl Ege Üniversitesi Genel Sosyoloji ve Metodoloji anabilim dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Yüksek lisans tezini “Risk Toplumu” ve “Korku Kültürü” üzerine yapan Dilek, daha sonra akademi ile arasındaki fikir ayrılıkları ve kripto varlıklara artan ilgisi nedeniyle bu sektöre adım attı. 2019 başlarında yerli bir kripto varlık işlem platformunda Sosyal Medya Uzmanı olarak görev alan Dilek, burada bulunduğu yaklaşık iki sene boyunca, alana ilişkin bilgi birikimini artırmaya yönelik çalışmalarda bulundu. Bir taraftan alana ilişkin teorik bilgilerini geliştirirken, diğer taraftan bu bilgileri pratiğe dökmek için çaba gösterdi. Öte yandan, yaklaşık beş yıldır sürdürdüğü SEO uyumlu içerik üretimi, İngilizce çeviri ve grafik tasarım çalışmalarına freelancer olarak devam etti. 2020 yılı sonlarında Kriptomeda’ya katılan Dilek, Coinkolik ve BTCHaber’de İçerik Editörü olarak çalışmaya başladı. O zamandan bu yana burada görev almayı sürdürdü ve alana ilişkin bilgilerini derinleştirirdi. Dilek şimdi zincir üstü analiz ve DeFi ürünleri hakkında kendini geliştirmeye çalışıyor ve NFT alanını ise yakından takip ediyor. Blokzinciri teknolojisinin yazılım yönüne de ilgi duyan Dilek, ilerleyen yıllarda bu alan hakkında da bilgi sahibi olmayı umut ediyor. Dilek kripto varlıkların yanı sıra müzik, deneysel sinema, modern psikoloji, astronomi ve doğa sporlarına ilgi duyuyor. Uzaya ilişkin fenomenler hakkında araştırma yapmayı seven, alana dair haber ve bilimsel çalışmaları yakından takip eden Dilek, amatör olarak astrofotoğrafçılık da yapıyor. Aynı zamanda amatör bir kuş gözlemcisi olan Dilek, İzmir’de aktif olarak çalışmalar yürüten Doğa Derneği’nin etkinliklerini yakından takip ediyor. Etik sebeplerle vegan bir yaşam tarzını benimsemesi nedeniyle her türlü hayvan sömürüsüne karşı duruyor. Psikoloji alanına dair akademik makaleler okumayı, müzik festivallerine katılmayı, deneysel filmler izlemeyi, blokzinciri teknolojisini konu alan kitaplar okumayı ve yeni kültürlerle tanışmayı seviyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 397.918,39 TL 1,60%
ethereum
Ethereum (ETH) 28.596,71 TL 5,22%
cardano
Cardano (ADA) 19,76 TL 3,45%
tether
Tether (USDT) 8,44 TL 0,48%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.416,71 TL 4,59%
xrp
XRP (XRP) 8,95 TL 2,61%
solana
Solana (SOL) 1.228,72 TL 3,68%
polkadot
Polkadot (DOT) 275,45 TL 8,11%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,02 TL 0,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,44 TL 0,06%
Copy link
Powered by Social Snap