bitcoinBTC/TRY
1.595.315,00 TL 1,13%
ethereumETH/TRY
91.190,14 TL 1,82%
tetherUSDT/TRY
30,89 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
11.702,62 TL 6,81%
solanaSOL/TRY
3.219,81 TL 3,26%
xrpXRP/TRY
16,88 TL 2,43%
staked-etherSTETH/TRY
91.183,03 TL 1,67%
usd-coinUSDC/TRY
30,87 TL 0,09%
cardanoADA/TRY
18,37 TL 4,03%
avalanche-2AVAX/TRY
1.161,48 TL 2,07%

Paylaş

Citi, Kripto Para Piyasasını Değerlendirdi

citi ventures kripto girisimi xa

Kripto para sektörü 2022 yılında inişli çıkışlı bir dönemden geçti. Bunun üzerinde birçok kurum kripto piyasası hakkında değerlendirmelerde bulundu. Çıkan son haberlere göre; Citi bir araştırma raporunda kripto para piyasalarının geçen hafta hisse senetlerinin zayıflığına ve ABD’deki artan düzenleyici faaliyetlere rağmen dirençli kaldığını söyledi.

Citi, Kripto Para Piyasası Hakkında Değerlendirmede Bulundu

Citi, kripto para piyasalarının geçen hafta hisse senetlerinin zayıflığına ve ABD’deki artan düzenleyici faaliyetlere rağmen dirençli kaldığını belirtti. Alex Saunders liderliğindeki analistler, Hisse senetleri ile korelasyonlar geçen yılın zirvelerinden düşmeye devam ettiğini belirtti.  

citi kripto para piyasasini degerlendirdisdcdsz

Rapora göre, akıllı sözleşmelerdeki Ethereum yüzdesi yükselmeye devam ederken, FTX’in çöküşünün ardından düşen Stablecoin piyasa değeri sabit kaldı. SEC’in stablecoin Binance USD (BUSD) ihraç eden Paxos’a dava açma planının ardından Citi, piyasa kapitalizasyonunda yüzde 23’lük bir düşüşe karşılık gelen 3,5 milyar dolardan fazla BUSD çıkışı olduğunu belirtiyor. Banka, bu akışların genellikle rakip stablecoin Tether’e (USDT) doğru ilerlediğini söyledi.

Bunların yanında NFT faaliyetinin son haftalarda arttığını, ancak işlem seviyelerinin 2022 ortalamalarının çok altında kaldığını belirtiyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala