Citi, Ethereum Merge Güncellemesinin Önemini Vurguladı

citi ethereum merge guncellemesinin onemini vurguladia

Ethereum’un PoS’a geçiş adımlarının ilki olan Merge, duyurulduğu tarihten bu tana etki yaratmaya devam ediyor. Bankacılık devi Citi ise bir araştırma raporunda, Ethereum’un onu Proof of Work (PoW) sisteminden daha çevre dostu bir Proof of Stake (PoS) mekanizmasına değiştiren Merge’ün bir takım sonuçları olacağını açıkladı.

Citi’den Ethereum Merge Güncellemesi Hakkında Değerledirme

Ethereum (ETH) Merge yükseltmesi, ETH’nin fiyatı üzerinde yükseliş beklentisi ile en çok beklenen kripto olayları arasında yer alıyor. Bu doğrultuda bankacılık devi Citigroup ise yükseltmenin Blockchain üzerinde çeşitli etkileri olabileceğine inanıyor.

citi ethereum merge guncellemesinin onemini vurguladisdd

Bankanın araştırması, yükseltme başlatıldığında, daha düşük enerji yoğunluğuna yol açabileceğini, Ethereum’u parçalama yoluyla daha ölçeklenebilir bir geleceğe olası bir yol haritasına yol açabileceğini iddia ediyor.

Citi’ye göre, Proof of Stake’e (PoS) geçiş, Ethereum’un genel ihracını yılda yüzde 4,2 oranında azaltabilir. Araştırma, Ethereum deflasyonist bir varlık haline geldiğinde, kripto para biriminin bir değer deposu olarak daha fazla öne çıkacağını belirtiyor.

Citi ayrıca, deflasyonist bir varlık olarak Ethereum’un en yüksek verime sahip Blockchain olma olasılığının düşük olduğunu da öngörüyor. Rapor, Merge ile Ethereum’un blok süresinin 13’ten 12 saniyeye düşeceğini ve ücretlerde bir düşüş ve hızda bir artış olacağını da ekledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
409.955,30 TL 2,59%
ethereumETH/TRY
32.740,24 TL 1,50%
tetherUSDT/TRY
17,98 TL 0,03%
usd-coinUSDC/TRY
17,97 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.240,57 TL 4,96%
binance-usdBUSD/TRY
17,98 TL 0,02%
xrpXRP/TRY
6,51 TL 3,33%
cardanoADA/TRY
8,88 TL 8,15%
solanaSOL/TRY
688,16 TL 6,17%
dogecoinDOGE/TRY
1,33 TL 7,86%
Bağlantıyı kopyala