Citadel Securities, Eski Yöneticilerine Dava Açtı

citadel securities eski yoneticilerine dava acti

Citadel Securities, iki eski yöneticisinin para toplamaya ve girişimlerini başlatmaya çalışırken ticari sırları çaldıkları iddiasında bulundu. Söz konusu iddialar sonrasında Citadel Securities, eski yöneticilerin ticari sırları çaldığını iddia ederek dava açtı.

Citadel Securities Cephesinden Dava Hamlesi

Citidel Securities, iki eski yöneticisinin para toplamaya ve kendi girişimlerini başlatmaya çalışırken ticari sırları çaldıkları iddiasıyla yüksek frekanslı kripto ticaret şirketi Portofino’ya dava açtı.

Açılan davada Portofino Technologies’in kurucu ortakları Leonard Lancia ve Alex Casimo’nun, firmalarının gelişimi sırasında Citadel’in tescilli bilgilerine eriştikleri iddia edildi. New York merkezli davaya göre Citadel, parasal zararları ve potansiyel tazminatın belirlenmesi için dava açılan isimlerin mahkemeye çıkmasını istiyor.

Son olarak dava, söz konusu iki kişinin “Citadel Securities’in ticari sırlarını çalmak, Citadel Securities meslektaşlarına yalan söylemek ve Citadel Securities çalışanlarının saflarına baskın yapmak için küstah bir plan yaptıklarını” dile getiriyor. Portofino Technologies’in kurucu ortakları Leonard Lancia ve Alex Casimo konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
603.974,73 TL 2,89%
ethereumETH/TRY
40.921,13 TL 5,08%
tetherUSDT/TRY
23,49 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
5.558,16 TL 8,00%
usd-coinUSDC/TRY
23,50 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
11,55 TL 6,24%
staked-etherSTETH/TRY
40.898,80 TL 5,07%
cardanoADA/TRY
5,68 TL 23,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,41 TL 11,14%
tronTRX/TRY
1,57 TL 13,81%
Bağlantıyı kopyala