bitcoinBTC/TRY
1.593.819,11 TL 0,44%
ethereumETH/TRY
95.514,19 TL 3,93%
tetherUSDT/TRY
30,82 TL 0,04%
bnbBNB/TRY
11.987,24 TL 1,91%
solanaSOL/TRY
3.185,73 TL 0,71%
staked-etherSTETH/TRY
95.448,55 TL 3,88%
xrpXRP/TRY
16,76 TL 0,02%
usd-coinUSDC/TRY
30,81 TL 0,02%
cardanoADA/TRY
18,10 TL 0,49%
avalanche-2AVAX/TRY
1.141,52 TL 1,22%

Paylaş

Circle’dan Hamas ve Justin Sun açıklaması

circledan avalanche uzerinde euro destekli stablecoin 2

Stablecoin şirketi Circle, yasadışı terör finansmanı ve Justin Sun ile ilgili iddiaları reddetti. Circle’ın resmi blogunda yapılan açıklamada, şirketin Tron’un kurucusu Justin Sun’a hizmet vermediği belirtildi.

Şirketin Baş Strateji Sorumlusu ve Kamu Politikası Başkanı Dante Disparte’nin imzaladığı yazıda, sözde hesap verebilirlik kampanyası tarafından ortaya atılan ‘yanlış’ iddiaların farkında oldukları belirtildi.

Circle’ın doğrudan ya da dolaylı olarak Hamas ve diğer yasadışı aktörlerin işini kolaylaştırmadığı ya da finanse etmediği kaydedildi. Blog yazısında, Justin Sun’a ise bankacılık ya da finansal hizmetler sağlamadıklarına dikkat çekildi.

Stablecoin şirketinden yapılan açıklamada, Hamas ile ilgili iddiaların sosyal medyada doğrulanmadığı ve teyit edilmediğine belirtildi. Circle, yasadışı cüzdanlar arasında USDC transferinin Circle’ın bilgisi dahilinde gerçekleşmediği aktarıldı.

Disparte, Circle’ın şubat ayında Sun’a hizmet vermeyi bıraktığını iddia ederek şu ifadeleri kullandı: “TRON Vakfı veya Huobi Global dahil olmak üzere Justin Sun’ın sahip olduğu veya kontrol ettiği herhangi bir kuruluşun şu anda Circle’da hesabı bulunmamaktadır. Bugüne kadar ABD hükümeti, Sun’ı veya kuruluşlarını özel olarak belirlenmiş vatandaşlar olarak belirlememiştir. Circle, Sun ve bağlı şirketleri tarafından tutulan tüm hesapları Şubat 2023’te sonlandırmıştır”

Kar amacı gütmeyen etik grubu Campaign for Accountability, Circle’ın Sun’ın Tron Vakfı ve büyük Wall Street yatırımcılarıyla kapsamlı bağları olduğunu iddia etmişti. Sun’ın çapraz zincir protokolü SunSwap’in kara para aklama için kullanıldığı belirtilmişti.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
No coins selected
Bağlantıyı kopyala