Circle, Rezervlerini BlackRock Fonuna Taşımaya Başladı

circle rezervlerini blackrock fonuna tasimaya basladi

USDC stablecoin’inin arkasındaki şirket olan Circle, rezervlerini ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na kayıtlı BlackRock’a taşımaya başladı. Circle sürecin tamamlanacağı tarihi de açıkladı. 

Circle USDC Rezervlerini BlackRock’a Taşıyor

Circle Internet Financial’ın USDC stablecoin’ini destekleyen varlıklar, gelecek yılın başlarında Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenen bir para piyasasına transfer edilmeye başladı. Circle söz konusu transferin gelecek yılın başlarında sona ereceğini belirtti. 

Circle, geçtiğimiz haftalarda açıkladığı gibi USDC rezervlerini taşımaya başladı. Bu doğrultuda Circle, USDC stablecoin’inin rezervlerini BlackRock Inc. tarafından kurulan ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından düzenlenen özel bir fona taşıma sürecini başlattı. 

BlackRock Advisors tarafından yönetilen bir hükümet para piyasası fonu olan Circle Rezerv Fonu, BlackRock’un ilk olarak Mayıs 2022’de kayıt yaptırmaya çalışmasından sonra aylardır bu konu üzerinde şirketler arasında çalışmalar yürütülüyordu. Circle tarafından yapılan açıklamada, şirketin tüm varlıklarını 2023 yılının Mart ayının sonuna kadar tamamen geçiş sürecinin tamamlanmasının beklendiği belirtildi.

Şirket tarafından yapılan açıklamada, yeni fonun varlıkları, New York Mellon Corp. Bankası’nda tutulacak ve burada fon, bağımsız bir yönetim kurulu ve portföy hakkında günlük raporlar getiren 1940 Yatırım Şirketleri Yasası uyarınca düzenlemelere tabii olacak.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
323.236,63 TL 1,81%
ethereumETH/TRY
24.193,55 TL 2,45%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,41%
bnbBNB/TRY
5.539,74 TL 1,91%
usd-coinUSDC/TRY
18,66 TL 0,09%
binance-usdBUSD/TRY
18,66 TL 0,37%
xrpXRP/TRY
7,38 TL 0,27%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
6,09 TL 1,33%
matic-networkMATIC/TRY
17,52 TL 2,32%
Bağlantıyı kopyala