Circle, Kullanıcılarını Kimlik Avı Kampanyası Hakkında Uyardı

circle kullanicilarini kimlik avi kampanyasi hakkinda uyardiert

Kripto para sektörünün son haftalardaki en büyük krizi şüphesiz FTX oldu. İflas açıklaması ve günden güne altından yeni olayların çıkması ile yatırımcıları korkutmaya devam eden gelişmeler, dolandırıcıların da dikkatini çekmişe benziyor. Son olarak USD Coin (USDC) stablecoin’i çıkaran Circle, düzenleyicilerinin kullanıcıları tokenlerini kötü niyetli adreslere göndermeye çalıştığı aktif bir kimlik avı kampanyası hakkında uyardı.

Circle’dan Kullanıcılarına Kimlik Avı Kampanyası Uyarısı

Çıkan son haberlere göre; dolandırıcılar, USD Coin (USDC) kullanıcılarını kandırarak tokenlerini kötü niyetli adreslere aktarmaya çalışıyor. Circle, konu ile ilgili olarak resmi Twitter hesabı üzerinden şu şekilde açıklama yaptı:

Kullanıcıları USDC tokenı kötü niyetli adreslere aktarmaya çekmeye çalışan aktif bir kimlik avı kampanyası var. Piyasada USDC’nin yeni bir sürümü yok. Lütfen buna kanmayın.

Dolandırıcılar, Coinbase ve Circle tarafından kurulan bir konsorsiyum olan Centre için çalışıyormuş gibi davranıyor ve stablecoin’in yeni bir versiyonu olduğunu iddia ediyor.

CoinGecko verilerine göre USDC, toplam 44,1 milyar dolarlık piyasa değeriyle ikinci en büyük stabilcoin. Circle CEO’su ve kurucusu Jeremy Allaire, kongre liderlerine yakın zamanda yazdığı bir mektupta ABD’nin stablecoin’lerle ilgili net bir mevzuat oluşturması için çağrıda bulundu.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
318.440,47 TL 0,69%
ethereumETH/TRY
23.820,64 TL 0,84%
tetherUSDT/TRY
18,65 TL 0,05%
bnbBNB/TRY
5.434,95 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
18,65 TL 0,10%
binance-usdBUSD/TRY
18,65 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
7,35 TL 0,23%
dogecoinDOGE/TRY
1,95 TL 2,46%
cardanoADA/TRY
6,03 TL 0,10%
matic-networkMATIC/TRY
17,20 TL 0,66%
Bağlantıyı kopyala