Circle, Japon Yenine Sabit Stablecoin için Hazırlanıyor

circle japon yenine sabit stablecoin icin hazirlaniyor

Piyasada, itibari paralara endeksli birçok stablecoin bulunuyor. Bu stablecoin’ler arasında Circle‘ın da USDC Coin (USDC) isimli kripto varlığı bulunuyor. Circle, şu sıralar coğrafi ayak izini genişletmek için yeni adımlar atıyor. Japon Yenine sabit bir stablecoin de bunlardan biri.

Circle, Japon Yenine Sabit Stablecoin ile Asya’yı Hedefliyor

Singapur’da bölgesel bir merkez kuran Circle, burada Circle Ventures aracılığıyla Japon Yenine sabir bir stablecoin’e yatırım yaptı. Circle İcra Kurulu Başkanı Jeremy Allaire verdiği bir röportajda, Circle’ın Asya pazarlarında fırsatlar gördüğünü söyledi.

circle japon yenine sabit stablecoin icin hazirlaniyor 2

Allaire, konuşmasında şu sözlere yer verdi:

“Özellikle içinde bulunduğumuz enflasyon ortamında ve getiri arayışında bu, büyük bir tema olacak. Birçok insan doğrudan Bitcoin satın alarak riskten korunmaya odaklanmak isterken, şirketler ve kurumsal yatırımcılar için, stablecoin getirisine tahsisin çok çekici olacağını düşünüyoruz.”

Diğer yandan şirket, faiz getiren ürünü Circle Yield için de daha geni bir halan hedefliyor. Bu açıdan Circle Yield, stratejik bir odak haline geldi diyebiliriz.

Şirket, Singapur’da lisanslanan ilk küresel stablecoin’lerden biri haline gelmek istiyor. Aynı zamanda ülkede, büyük işlemler için USDC’nin benimsenmesi adına Sinpagur Para Otoritesi ile işbirliği yapıyor.

Allaire, şirketin büyümesiyle ilgili de konuştu. Bu yıl yaklaşık olarak 10 kat büyüme yolunda olduklarını söyleyen Allaire, “Önümüzdeki iki yıla baktığımızda, Blockchain teknolojisi Stablecoin’leri internet ölçeğinde daha faydalı hale getirecek. Bu tür bir büyümeyle nasıl başa çıkacağımızı bulmaya çalışıyoruz” dedi.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 660.548,42 TL 1,55%
ethereum
Ethereum (ETH) 49.687,55 TL 2,10%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 7.297,73 TL 3,51%
tether
Tether (USDT) 11,93 TL 0,06%
solana
Solana (SOL) 2.375,89 TL 2,41%
cardano
Cardano (ADA) 18,85 TL 1,69%
xrp
XRP (XRP) 11,46 TL 0,74%
usd-coin
USD Coin (USDC) 11,93 TL 0,02%
polkadot
Polkadot (DOT) 429,00 TL 1,13%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,49 TL 1,71%
Bağlantıyı kopyala