Circle CEO’sundan Davos’ta Düzenleme Çağrısı

circle ceosundan duzenleme cagrisi

Dünyanın en büyük stablecoin ihraççılarından olan Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Dünya Ekonomik Forumu’na katıldı. Circle CEO’su Allaire, etkinlikte düzenlemeler hakkında konuştu.

Circle CEO’su Allaire: Yeni Düzenleyici Tanımlara İhtiyaç Duyuluyor

USDC stablecoin’inin ihraççısı olan Circle’ın CEO’su Jeremy Allaire, Dünya Ekonomik Forumu’na katıldı. Allaire açıklamasında, “ABD gibi büyük pazarların, sektöre düzenleyici netlik sağlamak adına dijital varlıkların yeni yasal tanımlamalarına ihtiyacı var” dedi.

Allaire açıklamasında, Blockchain teknolojisinin kendisinin bir işletim sistemi gibi görülmesi gerektiğini ve bireysel kullanım durumlarında ise farklı farklı düzenlemelere ihtiyaç duyulduğunu belirtti.

circle ceosundan duzenleme cagrisi 2

Davos’ta düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’na katılan Allaire, “Yeni tanımlar, hangi düzenleyici kurumların hangi faaliyetin bir parçası olduğu konusunda daha fazla netlik sağlamasına yardım edecek.” dedi.

Avrupa Birliği genelinde yürürlüğe girmesi beklenen Kripto Varlık Piyasaları (MiCA) düzenlemelerinin 2024 yılında yürürlüğe girmesi beklendiği için birliğin, dijital varlık düzenlemelerinin geliştirilmesi noktasında lider konumda olduğunu söyleyebiliriz. Açıklamasında Allaire şu ifadeleri kullandı:

MiCA’nın Avrupa Birliği’nde gelişen rekabetçi bir pazar için gerekli olan koşulları sağlayacağı konusunda iyimser düşüncelere sahibiz.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
442.548,48 TL 2,26%
ethereumETH/TRY
30.377,57 TL 2,36%
tetherUSDT/TRY
18,81 TL 0,09%
usd-coinUSDC/TRY
18,83 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
5.997,71 TL 4,34%
xrpXRP/TRY
7,78 TL 0,71%
binance-usdBUSD/TRY
18,81 TL 0,16%
cardanoADA/TRY
7,34 TL 1,85%
dogecoinDOGE/TRY
1,70 TL 1,85%
matic-networkMATIC/TRY
22,20 TL 6,41%
Bağlantıyı kopyala