Circle CEO’su USDC’nin Çöktüğü İddiasını Yalanladı

circle ceosu usdcnin coktugu iddiasini yalanladi

Circle CEO’su, şirketin sorunlu firmalara maruz kalması sonrasında yaşadığı zor durumlar hakkında açıklama yaptı. Circle CEO’su USDC’nin çöktüğü iddiasını yalanladı.

Circle CEO’su: USDC Çöküşün Eşiğinde Değil

Kripto şirketi Circle’ın CEO’su olan Jeremy Allaire, piyasa değerine göre en büyük ikinci stablecoin olan USDC hakkında açıklama yaptı. USDC stablecoininin arkasında olan Circle CEO’su Allaire, şirketin çöküşün eşiğinde olmadığını söyledi. Allaire, şirketin şeffaflık ve güven konusundaki son durumu, denetimler ve onaylamalar ile USDC’nin likidite durumu hakkında ayrıntılı belgeler sundu. Allaire’in Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, bir Twitter kullanıcısı olan Geralt Davidson’ın Circle’ın ve USDC’nin finansal krizin eşiğinde olduğu iddiasına yanıt verdi.

Kripto para piyasasında yaşanan durumlardan en çok etkilenen şirketler, genelde USDC’yi borç verme faaliyetleri için kullanıyordu. Bu şirketlerin yaşadığı sıkıntılar, Circle’ı da olumsuz etkilemişti. Şirketin CEO’su Allaire ise yaptığı açıklamada, Circle ve USDC için likidite konularında, şeffaflık ve güven konuları için en son belgeleri yayımladı. Allaire açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

13 Mayıs 2022 Cuma günü saat 12:00 EST itibariyle, USDC rezervi 11,6 milyar dolar nakit (%22,9), 39,0 milyar ABD Hazinesinden (%77,1) ve toplamda 50,6 milyar dolardan (%100) oluşuyor. Dolaşımda olan 50,6 milyar USDC bulunuyor.

circle ceosu usdcnin coktugu iddiasini yalanladi 2

Circle’a göre, USDC rezervi, başka yüksek riskli dijital varlıkları, ABD doları dışındaki para birimleriyle ifade edilen varlıkları veya kilitlenmeye veya diğer likidite kısıtlamalarına tabi olan üçüncü taraflarda tutulan varlıkları içermiyor. Circle son olarak New York Menkul Kıymetler Borsası’nda (NYSE) halka arz için çalışmalar yürütüyordu. Şirket ayrıca düzenleyicilerle yakın bir şekilde çalışmalar yürüttüğünü ve yayımlanan son iki yıllık denetimin SEC dosyalarının bir parçası olarak dahil edileceğini açıklamıştı.  

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.
https://medium.com/@koseburak

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
436.210,91 TL 0,39%
ethereumETH/TRY
34.727,37 TL 2,12%
tetherUSDT/TRY
17,95 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
17,95 TL 0,12%
bnbBNB/TRY
5.733,16 TL 1,51%
cardanoADA/TRY
10,23 TL 1,81%
xrpXRP/TRY
6,83 TL 0,52%
binance-usdBUSD/TRY
17,95 TL 0,04%
solanaSOL/TRY
810,54 TL 2,78%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 9,36%
Bağlantıyı kopyala