Çin’in Blockchain Ağı Türkiye ve Özbekistan’a Genişliyor

cinin blockchain agi turkiye ve ozbekistana genisliyor

Çin’in Blockchain tabanlı hizmet ağı (BSN), Blockchain teknolojisinin toplu olarak benimsenmesini teşvik etmek için ülke genelinde bir kamu ve özel altyapı projesini oluşturuyor. Çin, daha fazla uluslararası adımlar atarken, denizaşırı ülkelerde daha fazla portal kurmaya devam ediyor.

Çin’in BSN’sini yönetmek için başvurduğu şirket olan Red Date Technology yaptığı bir açıklamada, Türkiye ve Özbekistan‘da Türk Çin İş Eşleştirme Merkezi ile ortaklaşa üçüncü ve dördüncü uluslararası portallarını başlatmak için çalıştığını duyurdu. Şirket ayrıca bu yeni BSN portallarının Aralık ayı sonunda piyasaya sürülebileceğini söyledi.

BSN projesinin geliştiricisi olan Red Date Technology, Aralık 2021’de Türkiye ve Özbekistan’da iki uluslararası BSN portalı başlatmak için Türk danışmanlık firması Türk Çin İş Eşleştirme Merkezi (TUCEM) ile bir anlaşma imzalamıştı.

cinin blockchain agi turkiye ve ozbekistana genisliyor 2

Çin’in Blockchain Ağı Türkiye’ye Geliyor

BSN portalları, birlikte çalışabilirlik ortamlarında blok zinciri uygulamaları geliştirmek için daha uygun maliyetli çözümler sunmak amacıyla geliştirilmiş bir platform. Ayrıca bu özelliği ile beraber, Türkiye ve Özbekistan’da blok zinciri hizmetlerinin geliştirilmesi için bir platform sağlamak üzere tasarlanmış.

Ayrıca BSN; Ethereum, Algorand, EOS, Polkadot, NEO, Tezos, Oasis, Hyperledger Fabric, ConsenSys Quorum ve Corda gibi platformları da entegre ediyor. Aynı zamanda Amazon Web Services, Google ve Microsoft Azure dahil olmak üzere bulut hizmetleri tarafından da destekleniyor.

Red Date Technology CEO’su ve BSN Development Association’ın yönetici direktörü Yifan He konu ile ilgili yaptıkları açıklamada şunları söyledi:

Türkiye uzun süredir Asya ve Avrupa arasında bir köprü rolü oynuyor ve bu nedenle Asya dışındaki ilk BSN portalının orada açılması uygun.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 516.510,57 TL 4,31%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.340,82 TL 1,48%
cardano
Cardano (ADA) 19,84 TL 1,36%
tether
Tether (USDT) 8,98 TL 0,21%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.765,82 TL 0,28%
xrp
XRP (XRP) 10,41 TL 2,46%
solana
Solana (SOL) 1.335,55 TL 3,20%
polkadot
Polkadot (DOT) 315,98 TL 2,44%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,98 TL 0,25%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,12 TL 3,04%
Copy link
Powered by Social Snap