Çin’de Yasadışı Faaliyetlere Karışan Trader’ların Hesapları Donduruldu

Abone Ol:google-news
0
08/06/2020

Çin emniyet güçleri geçtiğimiz günlerde yasa dışı faaliyetlerle ilişkili oldukları gerekçesiyle çeşitli trader’ların banka hesaplarını dondurdu. Hesabı dondurulan kişilerin kripto paraları kullanarak kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlerde bulundukları açıklandı.

Coindesk’in haberine göre, daha önce kripto para cüzdanı geliştiren Bixin adlı start-up firmasında çalışan ve şu anda OCT işlemleri gerçekleştiren Sun Xiaoxiao adlı kişi, Weibo’da yayınladığı bir gönderide cuma günü kendisiyle beraber başkalarının da banka hesaplarının dondurulduğunu açıkladı. Çin emniyet güçlerinin şu ana kadar binlerce kişinin banka hesabını aynı gerekçeyle dondurduğu tahmin ediliyor.

Etkilenen kripto para sahipleri şu ana kadar herhangi bir şu ana kadar herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmadılar. Şu ana kadar ne kadar kara para aklandığı ya da ne gibi yasa dışı faaliyetler yürütüldüğü konusunda Çin emniyet güçlerinden şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmiş değil. Emniyet güçlerinin neden böyle bir operasyon başlattığı da yanıtlanmamış sorular arasında yer alıyor.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.044 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 278.652,73 TL 0,95%
ethereum
Ethereum (ETH) 17.654,82 TL 2,27%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.540,95 TL 0,28%
cardano
Cardano (ADA) 10,14 TL 0,04%
xrp
XRP (XRP) 5,10 TL 2,52%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,59 TL 0,05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,66 TL 0,40%
polkadot
Polkadot (DOT) 112,31 TL 5,53%
binance-usd
Binance USD (BUSD) 8,59 TL 0,01%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap