Çin’de Yasadışı Faaliyetlere Karışan Trader’ların Hesapları Donduruldu

Abone Ol:google-news

Çin emniyet güçleri geçtiğimiz günlerde yasa dışı faaliyetlerle ilişkili oldukları gerekçesiyle çeşitli trader’ların banka hesaplarını dondurdu. Hesabı dondurulan kişilerin kripto paraları kullanarak kara para aklama gibi yasa dışı faaliyetlerde bulundukları açıklandı.

Coindesk’in haberine göre, daha önce kripto para cüzdanı geliştiren Bixin adlı start-up firmasında çalışan ve şu anda OCT işlemleri gerçekleştiren Sun Xiaoxiao adlı kişi, Weibo’da yayınladığı bir gönderide cuma günü kendisiyle beraber başkalarının da banka hesaplarının dondurulduğunu açıkladı. Çin emniyet güçlerinin şu ana kadar binlerce kişinin banka hesabını aynı gerekçeyle dondurduğu tahmin ediliyor.

Etkilenen kripto para sahipleri şu ana kadar herhangi bir şu ana kadar herhangi bir suçlamayla karşı karşıya kalmadılar. Şu ana kadar ne kadar kara para aklandığı ya da ne gibi yasa dışı faaliyetler yürütüldüğü konusunda Çin emniyet güçlerinden şu ana kadar herhangi bir açıklama gelmiş değil. Emniyet güçlerinin neden böyle bir operasyon başlattığı da yanıtlanmamış sorular arasında yer alıyor.

Bu yazı 8 Haziran 2020 tarihinde yayınlandı.

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Gizliliğinize saygı duyuyor, spam yapmayacağımızın sözünü veriyoruz.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Yorum Yapın, Görüşlerinizi Paylaşın

bitcoin
Bitcoin (BTC) 63.729,42 TL 0,37%
ethereum
Ethereum (ETH) 1.660,84 TL 0,96%
tether
Tether (USDT) 6,87 TL 0,07%
ripple
XRP (XRP) 1,38 TL 0,78%
bitcoin-cash
Bitcoin Cash (BCH) 1.627,13 TL 0,13%
litecoin
Litecoin (LTC) 306,42 TL 0,48%
cardano
Cardano (ADA) 0,874017 TL 0,69%
eos
EOS (EOS) 17,92 TL 0,55%
tezos
Tezos (XTZ) 19,98 TL 6,45%
chainlink
ChainLink (LINK) 52,94 TL 25,18%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap