Çin’de Çay Üretimi Blockchain İle Takip Edilecek

cin de cay uretimi blockchain ile takip edilecek

Çin’in Yunnan bölgesinde üretilen dünyaca ünlü Pu-erh çayının üretimi, Blokchain tabanlı platform üzerinden takip edilecek. Chinanews’ta yer alan habere göre; Çin’in Yunnan bölgesinin en önemli gelir kaynaklarından biri olan ve adını bu bölgedeki Pu-er’den alan çayın toplanmasından kalite kontrolüne satışına, tedarik zincirine ve kredi finansmanına kadar tüm süreç VeChain’in ToolChain platformu üzerinden yürütülecek.

Yaklaşık 420 bin hektar tarım arazisinde üretilen Pu-er çayı dünyada büyük ilgi görüyor ve milyar dolarlık bir pazar hacmine sahip. Platformun, Çin’de gerçekleştirilen çeşitli üst düzey görevlilerin de katıldığı bir toplantıyla faaliyete geçtiği açıklandı.

Başlangıç için Pu-er çayının üretiminin takibi için kullanılacak sistemin ilerleyen günlerde Çin’de üretilen diğer bitki çayları ve ürünler için de kullanıma alınması planlanıyor.

VeChain’in açıklamasına göre, izleme sisteminde yer alan tüm ürünler üzerinde QR kodları veya NFC etiketleri bulunacak. Bu etiketler sayesinde ham madde tedarikinden, çayları işlenmesine, depolanmasına, dağıtımına ve mağazaya kadar tüm yaşam döngüsü takip edilebilecek. Tüm bu veriler IoT cihazları tarafından VeChainThor Blokchain’ine eklenecek. Müşteriler, akıllı telefonlarını kullanarak QR kodunu veya NFC etiketini okutarak üretim verilerini görüntüleyebilecek.

BTCHaber

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
540.150,72 TL 3,06%
ethereumETH/TRY
34.719,29 TL 4,09%
tetherUSDT/TRY
19,14 TL 0,34%
bnbBNB/TRY
6.268,61 TL 2,09%
usd-coinUSDC/TRY
19,09 TL 0,33%
xrpXRP/TRY
8,32 TL 3,35%
cardanoADA/TRY
7,04 TL 2,88%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 3,94%
staked-etherSTETH/TRY
34.659,48 TL 4,15%
matic-networkMATIC/TRY
21,72 TL 2,37%
Bağlantıyı kopyala