Cincinnati Üniversitesi, Kripto Konulu Program Başlatacak

cincinnati universitesi kripto konulu program baslatacak

Kripto paraların kullanım alanı genişlemeye ve her geçen gün benimsenmeye başladı. Eğitim kurumları da bu alanda var olmak için çalışmalar yapıyor. ABD’nin Ohio eyaletindeki Cincinnati Üniversitesi (UC) müfredatına Bitcoin ve kripto konulu programlar ekleyeceğini duyurdu.

Cincinnati Üniversitesi’nden, Bitcoin ve Kripto Konulu Program

Cincinnati Üniversitesi (UC), öğrencilere Bitcoin ve yeni finansal teknolojiler gibi kripto para birimleri hakkında eğitim verecek iki yeni program başlatmayı planlıyor.

cincinnati universitesi kripto konulu program baslatacak

Başlatılacak programlar Dan Kautz ve Woodrow (Woody) Uible tarafından finanse edilecek. UC’nin Carl H. Lindner İşletme Fakültesi aracılığıyla sunulacak.

Dean Marianne Lewis, Bu gelişme hakkında şunları söyledi:

Dan ve Woody sayesinde öğrencilerimiz, finansal teknolojinin bu yeni sınırında uygulamalı, deneyimsel eğitim alacaklar. Öğrencilerimiz, kripto para birimlerini nasıl yöneteceklerini, dijital varlıkların ekonomimizi nasıl etkilediğini öğrenecek ve bu programla UC’yi bölgesel lider ve ulusal olarak en iyi üniversiteler arasında konumlandıracak.

Kripto para birimlerinin hızla yayılmasıyla birlikte birçok ülke bu konuda eğitimler vermeye başladı. Bitcoin’in yasal para birimi olarak kabul edildiği El Salvador’da bu ülkelerin başında geliyor. El Salvador, geçtiğimiz şubat ayında Bitcoin Eğitim Merkezi açtığını duyurmuştu.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz günlerde, ABD Hazine Bakanlığı‘nın Finansal Okuryazarlık Eğitim Komisyonu, halkı kripto para birimlerine yatırım yapmanın potansiyel riskleri hakkında bilgilendirmeye odaklanan bir girişim başlatacağını açıklamıştı.

Esra Bayram

Esra Bayram

Esra Bayram, 26 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’un Fatih ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Zonguldaklı olan Esra Bayram, İlkokul ve Ortaokul’u İstanbul’da 75. Yıl Okulu’nda okuduktan sonra Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar verdi. Liseyi Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde bitirdi. Bu dönemde şiir yazan Esra Bayram bu konuda çeşitli şiir yarışmalarında derece elde etti. Lise yıllarında araştırmacı ve sorgulayıcı yanını keşfederek gazeteci olmaya karar verdi. 2021 yılında Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Esra Bayram aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümünde okuyor. Üniversite hayatında geçimini sağlamak için çeşitli meslek kollarında yarı zamanlı olarak çalışan Esra, bu dönemde kendi ayakları üzerinde durmayı öğrendi. Üniversite eğitimine devam ederken müziğe olan ilgisi ona bu alanda web sitesi oluşturmaya yönlendirdi. Kendi hazırladığı müzikle ilgili içerikleri bu sitede yayınladı. Aynı zamanda ukulele ve gitar çalmayı öğrenen Esra, boş vakitlerinde müzik aleti çalmayı öğreniyor. Esra Bayram, ulusal ve yerel birçok medya kuruluşunda stajını tamamladıktan sonra Bitcoin ve kripto varlık (dijital para birimleri) odaklı en son haberleri, en yararlı analizleri ve gelişmeleri takip ettiğiniz kapsamlı bir platform olan BTCHaber'de içerik editörlüğü yapmaya başladı. Dijitalleşen dünya ile birlikte dijital paraların öneminin giderek artması sonucunda kripto varlık sektörünün geleceğinin farkında olan Esra, kripto varlık ekosistemini yakından takip ediyor ve bu konuda uzmanlaşmak adına araştırmalar yapıyor. Müzik dinlemeyi, dergi ve kitap okumayı, yürüyüş yapmayı, bisiklete binmeyi, yabancı dizi ve film izlemeyi seven Esra şu sıralar daha çok kripto varlık ekosistemine yönelik kitaplar okuyor. Esra, iyi gözlem ve analiz kabiliyetine sahip biri olarak severek yöneldiği iletişim, medya alanında kendini olabildiğince geliştirmek istiyor. İş disiplini yüksek ve her daim öğrenmeye açık bir kişiliğe sahip olan Esra, meslek ilkelerine ve ahlakına uygun habercilik yapmaya özen gösteriyor. İletişim ve medya alanındaki deneyimlerini dergilik sektörüne taşıyarak, ilerde kendi dergisini çıkartmayı hedefliyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
332.665,43 TL 1,63%
ethereumETH/TRY
18.842,16 TL 4,16%
tetherUSDT/TRY
16,78 TL 0,15%
usd-coinUSDC/TRY
16,79 TL 0,20%
bnbBNB/TRY
3.814,56 TL 3,76%
binance-usdBUSD/TRY
16,81 TL 0,46%
xrpXRP/TRY
5,44 TL 0,11%
cardanoADA/TRY
7,70 TL 0,06%
solanaSOL/TRY
584,30 TL 3,89%
dogecoinDOGE/TRY
1,14 TL 1,53%
Bağlantıyı kopyala