Çin Parlamento Üyesinden NFT Çağrısı

cin parlamento uyesinden nft cagrisi

Son dönemde popülerliği giderek artan NFT’lere dair yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Çin’de politikacılar bir süredir, NFT’ler için yeni bir düzenleme üzerinde çalışıyordu. Bir Çin Parlamento üyesi, ülkedeki NFT düzenlemeleri için iki oturumun gerçekleştirilmesi çağrısında bulundu.

Çin’den NFT’ler İçin Düzenleme Sinyali

Çin Parlamento üyesi Feng Qiya, ülkedeki NFT düzenlemesi için düğmeye bastı. Çin merkezli bir haber kuruluşu olan STCN’ye açıklamalar yapan Feng Qiya, gerçekleştirilecek olan müzakerelerin, ülkedeki NFT eserleri için geniş kapsamlı sonuçlara katkı sağlayacağını belirtti.

cin parlamento uyesinden nft cagrisi 2

Feng Qiya, söz konusu müzakerelerle birlikte gerçekleştirilecek olan düzenlemelerin, Çin’in gelişen NFT endüstrisini birleştirmek adına teknolojik ve düzenleyici karmaşıklığının da önüne geçebileceğini belirtti. Konu hakkında açıklama yapan Feng Qiya, şu ifadeleri kullandı:

Son yılların popüler konularından birisi olan NFT endüstrisi gelişmeye hızla devam ederken, hali hazırdaki denetim hala endüstrinin öz disiplinine ve yerel düzenlemelere bağlı. NFT’ler birden fazla departman tarafından koordine edilen baştan aşağıya bir denetim mekanizmasından yoksun. Bu noktada NFT’lerin yasal karakterizasyonu da belirsizliğini koruyor.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
534.570,96 TL 1,54%
ethereumETH/TRY
33.877,54 TL 1,63%
tetherUSDT/TRY
19,05 TL 0,07%
bnbBNB/TRY
6.266,01 TL 1,42%
usd-coinUSDC/TRY
19,03 TL 0,68%
xrpXRP/TRY
8,63 TL 1,39%
cardanoADA/TRY
6,81 TL 0,71%
staked-etherSTETH/TRY
33.824,06 TL 1,63%
dogecoinDOGE/TRY
1,42 TL 0,45%
matic-networkMATIC/TRY
21,13 TL 2,71%
Bağlantıyı kopyala