Çin Merkezli Sigorta Şirketi Hong Kong’da İki Kripto Fon Başlattı

cin merkezli sigorta sirketi hong kongda iki kripto fon baslattidfvfdv

Birçok şirket kripto para birimleri konusunda çalışmalarını arttırıyor. Son olarak Çin hükümeti destekli CPIC Investment Management, blockchain yatırımı ve staking ile ilgili iki kripto fonu piyasaya sürüyor.

Çin Merkezli Sigorta Şirketlerinden Kripto Fonu

Büyük bir devlet şirketinin yeni kripto para birimi fonları başlattığı bildirildiğinden, Çin hükümeti kripto para birimi endüstrisinde sanıldığından daha fazla yükseliş gösteriyor gibi görünüyor. Yerel teknoloji odaklı haber ajansı 36Kr’nin bildirdiğine göre, China Pacific Insurance’ın (CPI) bir yan kuruluşu olan CPIC Investment Management, yatırım şirketi Waterdrip Capital ile ortaklaşa iki kripto fonu piyasaya sürüyor.

cin bayrak reu 1487525

Ayrıca Çin’in merkezi hükümeti, Şangay ve China Securities Finance tarafından sahip olunan CPI, Çin Halk Sigorta Şirketi’nden sonra anakara Çin’deki en büyük ikinci emlak sigortası şirketi olarak karşımıza çıkıyor.

Söz konusu yeni fon, erken aşama blockchain projelerine yapılan yatırımlara odaklanacak olan Pacific Waterdrip Digital Asset Fund I adlı bir risk sermayesi fonu içeriyor.  İkinci fon olan Pacific Waterdrip Digital Asset Fund II’nin, hisse ispatı dijital varlıkları yöneteceği bildiriliyor.

Rapora göre, yeni kripto fonları kurumsal ve varlıklı özel yatırımcıları hedef alacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
554.627,77 TL 0,87%
ethereumETH/TRY
38.380,69 TL 0,48%
tetherUSDT/TRY
20,62 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
6.285,18 TL 0,76%
usd-coinUSDC/TRY
20,61 TL 0,09%
xrpXRP/TRY
10,46 TL 0,29%
staked-etherSTETH/TRY
38.357,39 TL 0,51%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 3,40%
dogecoinDOGE/TRY
1,48 TL 0,21%
matic-networkMATIC/TRY
18,45 TL 0,56%
Bağlantıyı kopyala