Çin Mahkemesinden Blockchain Tabanlı Oyun Kararı

cin mahkemesinden blockchain tabanli oyun karari

Blockchain tabanlı Oyna-Kazan oyunlarının sayısı artmaya devam ediyor. Dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Çin’de bir mahkeme Blockchain tabanlı Oyna-Kazan oyunlarla ilgili yeni bir karar aldı

Oyna-Kazan Oyunları Yasalarca Korunmuyor

Çin’deki Şangay Qingpu mahkemesi, sonuçlanan bir davada Axie Infinity gibi Oynak-Kazan (P2E) oyunlarına yapılan yatırımların yasalar tarafından korunmadığı kararını aldı.

Dava, davacı Li Guang’ın kendi oyun operasyonu stüdyosunu ve oyun ekibini işleten Wang Meng’e yaptığı 700.000 yuan’lık (yaklaşık 102.000 dolar) yatırımı ile bağlantılı. Ekibin odak noktası 2021 yılında gerçekleşen boğa piyasası koşusu sırasında öne çıkan popüler bir oyun olan P2E olan Axie Infinity oynayarak kripto ödülleri kazanmaktı.

cin mahkemesinden blockchain tabanli oyun karari 2

Çin’in sosyal medya platformunda yayımlanan bir habere göre, Li tarafından yatırılan paranın amacı, oyunu oynamak ve ödüller kazanmak için gereken ekipman ve oyun içi varlıkları finanse etmekti. Axie Infinity oyununda kazanılan tüm ödüller, platformun iki yerel token’i olan AXS ve Smooth Love Potion (SLP) kullanılarak ödeniyor.

Li’nin ödediği miktarlar karşılığını bulamayınca konu yargıya taşındı. Şangay mahkemesi yapılan 700.000 yuan’lık yatırımın kanunla korunmadığına karar verdi.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
432.321,71 TL 1,56%
ethereumETH/TRY
30.707,13 TL 2,04%
tetherUSDT/TRY
18,84 TL 0,02%
bnbBNB/TRY
6.145,15 TL 1,43%
usd-coinUSDC/TRY
18,82 TL 0,07%
xrpXRP/TRY
7,53 TL 2,43%
binance-usdBUSD/TRY
18,82 TL 0,03%
cardanoADA/TRY
7,46 TL 0,43%
dogecoinDOGE/TRY
1,73 TL 2,66%
okbOKB/TRY
845,37 TL 2,74%
Bağlantıyı kopyala