Çin, İlk Ulusal NFT Pazar Yeri İçin Tarih Verdi

cin ilk ulusal nft pazar yeri icin tarih verdi 2

Dünyanın en kalabalık ülkelerinden birisi olan Çin, her ne kadar kripto konusunda sert düzenlemelerle gündeme gelse de NFT’ler konusunda daha yumuşak bir tavır takınıyor. Ülkenin ilk düzenlenmiş NFT pazar yeri için tarih verildi.

Çin’den NFT Pazar Yeri Hamlesi

Çin’in yerel haber kuruluşu Sina News tarafından yapılan bir habere göre Çin, ulusal pazar yerini hizmete almak için gün sayıyor. Haberin detaylarına göre Çin, 1 Ocak 2023’te NFT ticareti için düzenlenmiş ilk NFT pazar yerini hizmete alacak. Söz konusu platform devlete ait olan Chinese Technology Exchange, Art Exhibitions China ve özel bir tüzel kişilik olan Huban Digital Copyrights Ltd tarafından oluşturulacak.

cin ilk ulusal nft pazar yeri icin tarih verdi

Çin’in ulusal ilk NFT pazar yeri platformu, NFT’lere ek olarak, dijital varlıklarla ilgili telif haklarının ticaretini de kolaylaştırmış olacak. Konu hakkında bilgisi olan bir kişinin aktardıklarına göre, proje “ikincil (NFT) piyasalardaki aşırı spekülasyonları düzenlemeyi ve bunları önlemeyi” amaçlıyor. Çin’deki dijital varlıklar ve metaverse gelişmeleri konusunda önde gelen bir uzman olan Yu Jianing konu hakkında şu ifadeleri kullandı:

Endüstri denetimi ve düzenlenmesi açısından, dijital varlıklar yeni bir ticaret alanını temsil ediyor ve kanunlar, yönetmelikler ve bununla birlikte denetleme politikalarıyla ilgili pek çok şey iyileştirilmeyi bekliyor. Bu nedenle endüstride çok fazla belirsizlik bulunuyor. Platformların listeleme ve ticaret konusunda açık bir sorumluluğu bulunuyor. Fikri mülkiyet hakları ve dijital telif haklarına oranla, dijital varlıklar daha büyük bir düzenleyici sağlamlık riski ile karşı karşıya.

Burak Köse

Burak Köse

Burak KÖSE 3 Mayıs 1995 tarihinde Bursa’da doğdu. 2000 yılında bilgisayar ve internetle tanışan Burak, sanal dünyada ilk emeklemelerini henüz 5 yaşındayken gerçekleştirdi. İlkokul ve lise eğitimini Bursa’da tamamlayan Burak, matematik hocasının tavsiyesiyle Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi’ne başladı. İşletme bölümünün kendisine göre olmadığını fark eden Burak, 3. Sınıfta İşletme bölümünü bırakarak, Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümüne geçiş yaptı. İletişim Fakültesi’nde eğitimine devam ederken hocalarından geleneksel medya, gazetecilik, yeni medya ve tasarım alanında da dersler alan Burak, psikoloji ile de yakından ilgilenmiştir. Reklamcılık eğitimini sürdürdüğü esnada psikoloji okumalarına devam eden Burak, Felsefe ve Sosyoloji okumaları da yaparak kendini bu alanlarda geliştirdi. İlkokul eğitimini sürdürdüğü esnada içerik üretmeye başlayan Burak, Türkiye’de faaliyet gösteren pek çok forum ve sözlük platformunda bilgilerini paylaşıp yeni şeyler öğrenerek kendini geliştirmeye devam etti. Bursa’da Anadolu Lisesi’nde lise öğrenimine devam ettiği esnada İngilizce eğitimini geliştirmeye devam eden Burak, İngilizce kaynaklardan çeviriler yaparak bunları okuyucuları ile paylaşmaya başladı. Teknoloji ve etrafında gelişen dünyaları yakından takip eden Burak, bu alanlarda yeni gelişmeleri öğrenmeye ve edindiği bilgileri ilk olarak forum ve sözlüklerden paylaşmaya başlayarak profesyonel anlamda içerik üreticiliğine adım atmış oldu. İçerik üreticiliğinde üniversite eğitimine başlamasıyla birlikte kendini geliştirmeyi sürdüren Burak, Türkiye’nin öncü teknoloji platformlarında içerikler üretti. Öncü teknoloji platformlarında içerik yöneticiliği yaparken blockchain’i radarına alan Burak, geleceğin teknolojisi olarak gördüğü blockchain yenilikleri konusunda araştırmalarına başladı. Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra butik reklam ajanlarında çeşitli alanlarda çalışmalar yürüten Burak, çalışma hayatı boyunca içerik üretmeye devam etti. Teknoloji editörü olarak çıktığı içerik üretme yolculuğunda teknoloji ile bağlantılı pek çok alanda içerikler üretti. Yeniliklere uyum sağlamayı kendine görev edinen Burak, yeni teknolojileri okuyuculara en doğru bilgilerle aktarmayı seviyor. Nisan 2022’den itibaren BTCHaber.com’da içerik üretmeye başlayan Burak, sektörde edindiği tecrübeler ışığında gelişmeleri okuyuculara aktarıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
430.714,48 TL 1,29%
ethereumETH/TRY
29.571,71 TL 1,12%
tetherUSDT/TRY
18,80 TL 0,14%
usd-coinUSDC/TRY
18,81 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.835,86 TL 1,29%
xrpXRP/TRY
7,51 TL 0,23%
binance-usdBUSD/TRY
18,83 TL 0,01%
cardanoADA/TRY
7,03 TL 1,01%
dogecoinDOGE/TRY
1,74 TL 7,59%
matic-networkMATIC/TRY
20,41 TL 2,48%
Bağlantıyı kopyala