bitcoin
Bitcoin (BTC) $ 64,448.27 4.60%
ethereum
Ethereum (ETH) $ 3,088.35 5.21%
bnb
BNB (BNB) $ 554.88 5.58%
solana
Solana (SOL) $ 140.01 4.47%
xrp
XRP (XRP) $ 0.493141 7.85%
cardano
Cardano (ADA) $ 0.461587 6.74%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) $ 0.15453 7.38%

Çin CBDC’sini 2022 Kış Olimpiyatları’nda Kullanmayı Planlıyor

Cin CBDCsini 2022 Kis Olimpiyatlarinda Kullanmayi Planliyor 2

Çin Halk Bankası, Pekin’de yapılması planlanan 2022 Kış Olimpiyatları’nda DCEP adlı ulusal dijital para birimini kullanmayı planlıyor.

Çin Halk Bankası, Çin’in Pekin kentinde gerçekleşecek olan 2022 Kış Olimpiyatları Oyununda ulusal dijital para birimini kullanmayı planlıyor. PBoC’de bir yönetici olan Sun Guofeng, dijital para biriminin kesin lansman tarihinin şu an için belirsiz olduğunu belirtti. Ancak Guofeng, Çin’in spor etkinliği sırasında kullanmayı planladıkları için 2022 Kış Olimpiyat Oyunlarından önce piyasaya sürülmesinin muhtemel olduğunu söyledi.

Çinli Düzenleyiciler DCEP Testini Yeni Şehirlere Genişletiyor 

Çin Ticaret Bakanlığı daha önce, ağın yüksek hacimli ticari işlemleri nasıl işlediğini belirlemek için ulusal dijital para birimi DCEP testlerini daha fazla şehre genişleteceğini duyurmuştu. Test, platformun konaklama ve e-ticaret ödeme işlemleri dahil olmak üzere; yüksek hacimli ticari işlemleri sunup sunamayacağını belirlemeyi amaçlamaktadır. Ticaret Bakanlığı, geçtiğimiz günlerde ülkedeki üç ana finansal ve politik merkezde dijital para birimini test etmek için ayrıntılı bir plan yayınladı. DCEP’in test edildiği şehirler arasında Jiangsu, Zhejiang ve Anhui, Beijing ve Hong Kong-Macau-Guangdong Greater Bay Area yer alıyor.

Ülkelerdeki Merkez Bankaları CBDC’leri Keşfetmeye Devam Ediyor

Dünya merkez bankalarının %80’inin potansiyellerini araştırdığına inanılan CBDC’ler ülkeler genelinde araştırılıyor. Uluslararası Ödemeler Bankası’ndan (BIS) yeni bir rapor, merkez bankası dijital para birimlerinin (CBDC’ler) arkasındaki momentumun bu yıl pandeminin ortasında gerçekten yükseldiğini gösteriyor. BIS raporu , 2020’de dünya çapında CBDC’ler için internet aramalarının Bitcoin BTC ve Facebook’un Terazi aramalarını aştığını ortaya koydu . Pek çok ülkenin merkez bankası, CBDC’leri üzerinde aktif olarak çalışırken, bazıları ulusal bir dijital para birimine sahip olmanın potansiyel faydalarını araştırıyor.

PBoC şu anda Shenzhen, Suzhou, Xiongan ve Chengdu’da ulusal dijital para biriminin denemelerini yürütüyor. Merkez bankası daha önce sadece küçük perakende işlemleri için DCEP’i test ettiğinden bahsetmişti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

btchaber bh logo

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.
https://www.btchaber.com/

Blokzincirin ve kripto paraların, geleceği nasıl değiştireceğini bugünden öğrenin.
btch x banner
btch youtube banner
Bağlantıyı kopyala