Çin Bitcoin Madenciliğinde Yüzde 50’yi Kontrol Ederken, ABD Yüzde 14 Oranında Seyrediyor

Abone Ol:google-news
0
19/07/2020

Yeni bir araştırmaya göre Çin, insanların düşündüğünden çok daha az Bitcoin ( BTC ) madencilik gücünü kontrol ediyor.

Varlık yöneticisi Fidelity ve kripto para araştırma firması BitOoda tarafından 16 Temmuz’da yayınlanan ankette, Çin’in aslında %65 değil, Bitcoin madenciliğinin yaklaşık %50’sinden sorumlu olduğu ortaya çıkıyor.

Analistler, anonim kalmaları şartıyla güç maliyeti gibi unsurlar hakkında bilgi vermeyi kabul eden madencilerle yaptığı “gizli görüşmeler” in yanı sıra, çeşitli kaynaklar kullanarak bu bilgilere ulaştı.

BitOoda ayrıca ABD’de madenciliğin şu anda tüm madencilik faaliyetlerine oranla %14’e ulaştığını belirtti. Bununla birlikte, Çin’deki tahminleri doğrulamak zordu ve %50 rakamı yoruma açık kaldı.

“Sohbetlerimiz bizi ABD, Kanada ve İzlanda’daki kapasitenin çoğunu, ancak Çin’de sadece küçük bir kısmı ve ‘Dünyanın Geri Kalanı’ kategorisini açıkladığımıza inanmaya yönlendiriyor,” diye devam etti blog yazısı.

Cointelegraph’ın bildirdiği gibi , Çin’in Bitcoin’e katılımıyla ilgili önceki tahminler, kapasite payını yaklaşık %65’e çıkardı.

ABD “Hashrate Savaşı” Yaklaşıyor mu?

Anket devam ederken, Çin’in sel veya “hidro” sezonunun madenci geliri üzerindeki etkisi konusunda daha fazla fikir üretildi.

Yılın altı ayı boyunca Sichuan gibi eyaletlerde bulunan madenciler, giderlerini karşılamak için daha az Bitcoin satıyor. Anketi konu olan blog yazısında şöyle deniyor:

“Bizim görüşümüze göre, sel sezonu yılın 6 ayı boyunca maliyet eğrisini aşağı çekerken, madenciler kapasite artışını finanse etmek için sermaye biriktirdikçe; bu da Bitcoin satışlarını işletme giderlerini fonlamak için daha düşük satışlara yol açıyor.”

Ortalama fiyat kazançları sel sezonlarında dalgalanırken, Bitcoin ağı hashrate büyümesi sabit kalmaktadır.

Kaynak: Cointelegraph

BTCHaber E-Posta Bültenine Abone Olun!

Diğer 1.024 kişiye katılın ve bugün bizimle kripto para yolculuğunuza başlayın.

Asla istenmeyen posta göndermeyeceğiz ve kişisel bilgilerinizi kimseyle paylaşmayacağız.

BTCHaber

2016’da kurulan BTCHaber, kendi yazar kadrosu ile özgün yazılar ve içerikler üretmekte, yerli ve yabancı kaynakları takip ederek doğruluğu teyit edilmiş sadece önemli ve öne çıkan haberleri sunmaktadır. BTCHaber, kripto para piyasasının her geçen gün büyüdüğü bu dijital çağda yeni yatırım yollarının keşfetmek, gelişmeleri anbean takip etmek ve kullanıcıları doğru bilgiye ulaştırmak için kurulmuş güncel Bitcoin ve diğer kripto paraların konu alındığı haber platformudur.

https://www.btchaber.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

bitcoin
Bitcoin (BTC) 308.246,94 TL 4,58%
ethereum
Ethereum (ETH) 20.631,91 TL 3,12%
tether
Tether (USDT) 8,59 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 2.928,69 TL 6,02%
cardano
Cardano (ADA) 12,45 TL 5,50%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,67 TL 4,33%
xrp
XRP (XRP) 7,16 TL 4,42%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,59 TL 0,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 177,57 TL 9,28%
uniswap
Uniswap (UNI) 184,09 TL 6,89%
Share via
Copy link
Powered by Social Snap