Chivo Cüzdan Uygulamasının İndirilme Sayısı Açıklandı

chivo cuzdan uygulamasinin haftalik karnesi

El Salvador Başkanı Nayib Bukele, Chivo cüzdan uygulamasının ilk haftada 500.000 indirmeyi geçtiğini açıkladı. Bu indirme sayısı, uygulamanın kısa süre içinde çökmüş olması sebebiyle oldukça önemli. Geçtiğimiz günlerde El Salvador’da yasal ödeme aracı haline gelen Bitcoin’in resmi olarak kullanıma sunulmasından sonra uygulama, bazısorunlarla karşılaşmaya başladı. El Salvador devlet Başkanı Nayib Bukele yaptığı açıklamada Bitcoin cüzdanının piyasaya sürülmesinin zorlu bir süreç olduğuna dikkat çekti.

Bukele, uygulamanın yarım milyondan fazla kullanıcısı olduğunu aşağıdaki tweet ile açıkladı:

Nayib Bukele yaptığı son Twitter paylaşımında, El Salvador’un resmi Bitcoin cüzdanı olan Chivo’nun, uygulama içinde yaşanan sorunlar sebebiyle, yeni akıllı telefon modelleri için kayıtların geçici süre devre dışı bırakıldığını belirtti. Bununla birlikte uygulamayı indirme işlemlerini de askıya aldıklarını ekledi.

Başkan, uygulamanın hata oranı azalana kadar belirlenen yeni kayıtlar ve indirmeler devre dışı kalacağını ifade ederek, Chivo ekibinin birkaç gün içinde kayıtlara ve indirmelere devam etmeyi beklediğini de sözlerine ekledi.

baskan bukele teknik hatalar yuzde 95 oraninda duzeltildi

Chivo Cüzdan Uygulamasının Teknik Hataları Düzeliyor

Aktarılan bilgilere göre, Chivo cüzdan uygulaması içindeki teknik hataları yüzde 95 oranında düzeltilmiş durumda. Bukele uygulamanın önümüzdeki birkaç gün içerisinde yüzde 100 çalışacağını vurguladı. İlgili tweeti aşağıda bulabilirsiniz:

Bukele yaptığı açıklamada ayrıca El Salvador’un 200 Bitcoin ATM’sinin düzgün bir şekilde çalıştığını ve Amerika Birleşik Devletleri’nde Chivo destekli 50 ATM’nin olduğunu da hatırlattı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 520.362,58 TL 5,15%
ethereum
Ethereum (ETH) 32.793,24 TL 5,52%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 4.294,06 TL 6,90%
cardano
Cardano (ADA) 19,68 TL 3,81%
tether
Tether (USDT) 9,03 TL 0,02%
xrp
XRP (XRP) 10,11 TL 3,70%
solana
Solana (SOL) 1.363,18 TL 3,87%
polkadot
Polkadot (DOT) 370,04 TL 19,56%
usd-coin
USD Coin (USDC) 9,03 TL 0,20%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,13 TL 6,05%
Copy link
Powered by Social Snap