Charles Hoskinson, Cardano Hakkında Görüşlerini Paylaştı

charles hoskinson ethereum toplulugu ile tartisma baslattias

Blockchain ağları arasında son dönemde oldukça öne çıkan Cardano ve bünyesinde hızla gelişen ekosistem, övgü aldığı kadar eleştiri de alıyor. Söz konusu bu ortamda Cardano kurucusu Charles Hoskinson bir tweet dizisinde Ethereum topluluğuyla uzun süredir devam eden tartışmaları alevledi.

Charles Hoskinson, Cardano’nun Başarısına Değindi

Yakın zamanda gerçekleşen Vasil Hard Fork’uyla dikkatleri üzerine çeken Cardano hakkında kurucusu, Hoskinson Ethereum Vakfı’nın Cardano’ya karşı tutumunu değerlendirdi ve Cardano’nun başarısı hakkında görüşlerini paylaştı.

Cardano üzerine çalışmalar yürüten IOG’nin kurucusu Charles Hoskinson’a “Bana Her Şeyi Sor” etkinliğinde 2014’te Ethereum’da geçirdiği 6 aylık zaman diliminden soru soruldu. Charles Hoskinson da konu hakkında Twitter üzerinden açıklamalarda bulundu.

Hoskinson söz konusu paylaşımlarında şu ifadeleri kullandı:

Sadece gerçek hayat problemlerini çözmede iyi olmamız gerekiyor ve bu Cardano topluluğumuzun odak noktası oldu. Onlarla gurur duyuyorum ve hepimizin ne kadar ilerleme kaydettiğini görmek olağanüstü.

Ayrıca hatırlatmak gerekirse Hoskinson, projenin yapısıyla ilgili olarak diğer kurucu ortaklarla aynı fikirde olmadığı için ilk günlerinde Ethereum’dan atıldı. Bu yılın başlarında, Vitalik Buterin’in Cardano’ya taşınması için çok geç olmadığını söyledi.


Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
557.443,38 TL 0,31%
ethereumETH/TRY
38.194,78 TL 0,06%
tetherUSDT/TRY
20,13 TL 0,08%
bnbBNB/TRY
6.268,12 TL 0,42%
usd-coinUSDC/TRY
20,13 TL 0,08%
xrpXRP/TRY
10,50 TL 6,07%
cardanoADA/TRY
7,62 TL 0,70%
staked-etherSTETH/TRY
38.210,50 TL 0,04%
dogecoinDOGE/TRY
1,46 TL 1,24%
solanaSOL/TRY
424,71 TL 1,10%
Bağlantıyı kopyala