Charles Hoskinson, Cardano Alonzo Hard Fork Güncellemesi için Konuştu

charles hoskinson cardano alonzo hard fork guncellemesi icin konustu

Cardano topluluğu bir süredir sabırsızlıkla yeni güncellemeyi bekliyor. Yakın zamanda yapılacak olan güncelleme, ağın yeteneklerini de üst seviyeye çıkaracak. Geri sayım devam ederken Cardano kurucusu Charles Hoskinson da Alonzo Hard Fork güncellemesi ile ilgili bazı açıklamalar yaptı.

Yapılacak olan güncelleme ağın, akıllı sözleşmeler ve takas edilemeyen tokenlar da dahil olmak üzere bir dizi kripto uygulamasını çalıştırma yeteneğini artıracak.

Charles Hoskinson, Cardano Alonzo Hard Fork ile İlgili Ne Dedi?

Hem Cardano’nun kurucu ismi hem de IOHK kurucusu ve CEO’su olan Charles Hoskinson, beklenen bu güncellemenin blok zincirine programlanabilirlik de getireceğine dikkat çekti. Bir röportajda konuşan Hoskinson konuşmasına şu sözlere yer verdi:

“Cardano’nun büyülü süper güçlerinden biri de yükseltilebilirlik göz önünde bulundurularak geliştirilmiş olması. Bu Cardano’nun artık programlanabilirliği desteklediği anlamına geliyor. Tıpkı JavaScript’in web tarayıcısına geldiği zamanki gibi bir dönem”

charles hoskinson cardano alonzo hard fork guncellemesi icin konustu 2

Hatırlarsınız, JavaScript, web tarayıcısına entegre edildikten sonra statik web sayfaları yerini Facebook, Google ve YouTube gibi hareketli mecralara bıraktı.

Güncellemenin ardından kullanıcılar, NFT satın almak ya da çevrim içi bir oyunun parçası olmak için ADA belirteçlerini kullanabilecek.

Diğer yandan Cardano, akıllı ev sözleşmelerine ev sahipliği yapan Ethereum blok zinciri ile de sıkı bir rekabet içinde. Bunun kriptoda kitlesel bir takipçi kitlesi olan bir özellik olduğunu söyleyebiliriz.

İki ya da daha fazla tarafın, bir banka ya da komisyoncu gibi merkezi bir güce gerek duymadan işlem yapabilmesine olanak sağlayan akıllı sözleşme özelliği, yeni güncellemeyle Cardano ağına katılacak.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 371.907,98 TL 4,18%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.607,22 TL 6,20%
cardano
Cardano (ADA) 19,84 TL 1,28%
tether
Tether (USDT) 8,66 TL 0,05%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.097,15 TL 6,31%
xrp
XRP (XRP) 8,20 TL 4,32%
solana
Solana (SOL) 1.223,67 TL 4,81%
polkadot
Polkadot (DOT) 269,30 TL 5,20%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,66 TL 0,34%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 5,90%
Copy link
Powered by Social Snap