Charles Hoskinson, ABD Kripto Vergi Sistemini Eleştirdi

charles hoskinson abd kripto vergi sistemini elestirdi

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Amerika Birleşik Devletleri’nin kripto varlıkları vergilendirme sistemine bir eleştiri getirdi. Birçok önde gelen isim gibi Hoskinson da bunun için Twitter’ı seçti. Charles Hoskinson, ABD kripto vergi sistemi ile dalga geçen bazı tweetler paylaştı.

Charles Hoskinson, ABD Kripto Vergi Sistemi ile Dalga Geçti

Cardano’nun kurucusu Charles Hoskinson, Twitter hesabından ABD İç Gelir Servisi (IRS), kripto projesi CumRocket ve ‘NFTittities’ ile ilgili bir tweet attı.

Bu arada CumRocket (CUMMIES), CoinMarketCap verilerine göre, 864. sırada yer alan bir kripto projesi olarak tanımlanabilir. CUMMIES, haberin yazımı sırasında 0.01442 dolardan işlem görüyor.

charles hoskinson abd kripto vergi sistemini elestirdi 2
Cardano kurucusu Charles Hoskinson

Atılan tweette, bir vergi mükellefinin ABD İç Gelir Servisi‘ne yazdığı bir mektubu görüyoruz. Mektup, 7.000 dolar değerinde CumRocket hissesi alarak yüzde 6.900 kazanç elde ettikten sonra sonra kripto fonlarının yüzde 90’ını kaybeden ve ardından kazançlarını NFTitties’e yatırdığını açıklayan birinin ağzından yazılmış olmasıyla dikkat çekiyor. Mektubun yazarı tarafından IRS’ye, IRS’nin darphane için gas ücretlerini ve kısa vadeli sermaye kazançları üzerindeki vergiden kalan bakiyeyi düşürmenin sakıncası olup olmadığını soruyor.

IRS‘de yer alan tanıma göre, kripto para birimi vergiye tabi bir mülk. Yatırımcılar, aldıkları ve sattıkları fiyat arasındaki fark üzerinden vergilendiriliyor. Bir yıldan az tutulan kripto para birimi için, yatırımcıların normal marjinal vergi oranlarıyla yüzde 10’dan yüzde 37’ye kadar ödeme yapması gerekiyor.

Hazal Orta

Hazal Orta

Hazal, 1990 yılında, ailenin tek çocuğu olarak, İstanbul’un Fatih ilçesinde doğdu. Hayatının ilk 18 yılını İstanbul’da geçirdikten sonra üniversitede Turizm ve Otel İşletmeciliği okumak için Isparta’nın yolunu tuttu. Eğitim hayatı boyunca yalnızca stajlarda turizm sektörüyle ilgilendi. Üniversite eğitiminin ilk yıllarında Work&Travel programıyla Amerika Birleşik Devletleri’nde üç aylık bir turizm deneyimi elde etti ve bu kariyerini, burada noktaladı. Eğitimi boyunca hiçbir gün bile turizmde bir kariyer hedeflemediği için okul biter bitmez kendine yeni bir çıkış aradı. Yazmaya ve yazılı basını takip etmeye olan ilgisiyle birlikte de kendini bilgisayar başında haber yazmaya çalışırken buldu. Editörlük kariyerine 2012 yılında, otomobil haberleri yazmaya çabalayarak başlayan Hazal, kariyerinin ilk yıllarında hem haberciliğin hem de dijital yayıncılığın dinamiklerini öğrenmeye başladı. SEO kelimesiyle tanışması da bu yıllara dayanıyor. Yaklaşık 6 yıl boyunca yerli ve yabancı basını yakından takip ederek en doğru bilgiyi, hızlı ve sade bir şekilde okurlarla buluşturmanın ne kadar önemli olduğunu öğrendi. 6 yıllık bu otomotiv haberleri geçmişinin ardından ise soluğu teknoloji basınında aldı. Teknoloji basınındaki kariyerine Yazı İşleri Müdürü olarak başlayan Hazal, içerik üretiminin yanında yönetimi konusunda da önemli deneyimler elde etti. Bu süreçte hem teknoloji hem de otomotiv basınındaki bazı dergilerde de Yazı İşleri Müdürü ve Editör olarak görev alarak, basılı yayınlara dair de tecrübeler edindi. Farklı ekiplerle ve farklı sektörlerde çalışmanın çok yönlülüğe önemli katkılar sağladığını düşünen Hazal, yeni dönemde ise uzun suredir heyecan duyduğu blockchain teknolojisine daha fazla ilgi göstermeye başladı ve kariyerine de, teknolojiyle olan dirsek temasını kesmeden, bu doğrultuda devam etmeye karar verdi. Teknolojinin kanatları altındaki blockchain, NFT ve kripto para terimlerine aşina olan Hazal’ın yolu da böylelikle Kriptomeda ile kesişmiş oldu. BTCHaber.com'da Yönetici Editör görevini üstlenen Hazal, yazmaya bu çatı altında devam ediyor. Boş zamanlarında farklı alanlarda okumalar yapan Hazal, iyi yazmanın çok okumaktan geçtiğine inanıyor. Bilgisayar başından kalktığında ise soluğu dijital içerik platformlarında alıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 584.441,45 TL 2,43%
ethereum
Ethereum (ETH) 43.902,58 TL 3,08%
tether
Tether (USDT) 13,61 TL 0,41%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 6.350,49 TL 0,60%
usd-coin
USD Coin (USDC) 13,59 TL 0,08%
cardano
Cardano (ADA) 18,91 TL 0,42%
solana
Solana (SOL) 1.909,17 TL 2,91%
xrp
XRP (XRP) 10,28 TL 2,60%
terra-luna
Terra (LUNA) 1.135,30 TL 5,03%
polkadot
Polkadot (DOT) 341,28 TL 3,30%
Bağlantıyı kopyala