Chainlink (LINK), Bu Hafta En Çok Kazananlar Arasında!

chainlink link en cok kazananlar arasinda

Kripto endüstrisinin altcoin piyasası, haftaya güçlü bir şekilde başladı. Buradaki rekabette, Chainlink (LINK / USD), şu anda en çok kazananlar arasında yer alıyor. Oracles ağını, kripto endüstrisine getiren ve Blockchain’e gerçek dünya verileri sunmasını sağlayan proje, mayıs ortasındaki çöküşten bu yana ilk kez piyasa değerinin 15 milyar dolara ulaştığını gördü.

Link‘in son 24 saatte aniden yüzde 12’nin üzerinde bir sıçrama yapması ile piyasa değeri bu kilometre taşına ulaştı. Böylece, piyasa değerine göre en büyük 12. kripto varlık oldu. Coin artık resmi olarak Bitcoin Cash, Litecoin, Filecoin, Terra ve hatta son birkaç aydır oldukça popüler bir proje olan eski adıyla Matic Network olan Polygon’dan daha büyük ve daha değerli.

LINK Dikkat Çekiyor

İstatistiklere göre, LINK’in piyasa değerinin son altı haftada yüzde 119 arttı. Kripto paranın değeri son 24 saatte yüzde 12 yükseldi. Zaman içinde hızlı bir iyileşme gösteren bir başka detay ise Chainlink’in geliştiricileri tarafından sağlanan önemli GitHub gönderimlerinin oranı.

LINK’in fiyatına gelecek olursak, Ocak ayından bu yana çok yol kat etti. Coin 2021’e 11 dolar civarında bir fiyatla girdi. Mayıs ortasında, 52 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı. Fakat, 20 Temmuz’a kadar 13.5 dolara geriledi. Şimdi ise bir kez daha tırmanıyor, şu anda 34.16 dolar seviyesinde ve hala ilerliyor.

Altcoin’in bu yılın ilk beş ayındaki ilerlemesi, hem kurumsal hem de perakende yatırımcılar arasında yüksek miktarda popüler olmasından kaynaklanıyor.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 378.929,26 TL 2,63%
ethereum
Ethereum (ETH) 27.333,83 TL 5,75%
cardano
Cardano (ADA) 20,33 TL 7,98%
tether
Tether (USDT) 8,47 TL 0,01%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.357,76 TL 4,31%
xrp
XRP (XRP) 8,98 TL 3,64%
solana
Solana (SOL) 1.340,85 TL 11,69%
polkadot
Polkadot (DOT) 290,43 TL 7,05%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,99 TL 4,54%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,47 TL 0,28%
Copy link
Powered by Social Snap