ChainLink Güney Amerika’ya İlk Stablecoin’ini Getiriyor

chainlink guney amerikaya ilk stablecoinini getiriyor

FinTech firması Spartan Hill, Daily (DLY) adlı yeni bir merkeziyetsiz Kolombiya Pezosu stablecoin’ine güç sağlamak için Chainlink Price Feeds’i entegre ettiğini açıkladı. ChainLink Güney Amerika’ya veri sağlayacak.

Ekip, yeni DLY stabilcoin’lerini basmak/yakmak için kullanılan kripto teminatının değerini doğru ve güvenli bir şekilde hesaplamak için, Chainlink Price Feed‘ini kullanacak. Böylece Chainlink Güney Amerika’ya stablecoin için Oracle sağlayan ağ olacak.

chainlink guney amerikaya ilk stablecoinini getirecek

ChainLink, Güney Amerika’da Stablecoin’e Veri Sağlayacak

Spartan Hill, konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamada şu açıklamaları yaptı:

“Chainlink’i seçtik çünkü Blockchain endüstrisinin en yaygın kullanılan ve zaman içinde test edilmiş Oracle ağı konumunda. En iyi merkeziyetsiz finans (DeFi) protokolleri için ise on milyarlarca dolarlık değeri güvence altına almaya yardımcı oluyor. Chainlink Price Feed, geniş pazar kapsamı ve temelindeki güçlü Oracle altyapısı ile zincir üzerinde yüksek kaliteli fiyat verileri sağlayarak, tek veya küçük bir borsa setinde kesinti süresine ve fiyat yanlışlıklarına karşı güçlü korumalar sağlıyor.” 

Chainlink, hibrit akıllı sözleşmelere güç veren, geliştiricilere en geniş yüksek kaliteli veri kaynakları koleksiyonunu ve herhangi bir Blockchain ağındaki akıllı sözleşmelerin yeteneklerini genişletmek için zincir dışı hesaplamaları güvenli hale getiren merkeziyetsiz bir Oracle ağıdır.

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt

Cem Arslan Kurt Eylül 1999 tarihinde İstanbul'da doğdu. İlkokul eğitimini İstanbul ve Mersin'de gördü ve ortaokulu Kuzey Kıbrıs'ta okudu. Kıbrıs'ta merkezden oldukça uzak yaşadığından vaktinin büyük bir çoğunluğunu doğada ve bilgisayar başında geçirdi. Bu süre zarfında teknoloji, bilim ve yazılım dallarına ilgisi artan Cem, bu konular hakkında okuma ve araştırmalar yaparken Wikipedia’da oldukça fazla zaman geçirdi. Ardından Wikipedia vakfının bir üyesi olarak birçok madde yazdı ve düzenledi. 500'den fazla maddeyi Türkçe’ye kazandırdı ve 6.000'in üzerinde katkıda bulundu. Böylelikle yazarlık kariyerine Wikipedia’da başladı. Liseyi Gaziantep'te Özel Bilişim Koleji'nde bitiren Cem, Biyoloji ve teknoloji alanında da birçok yarışma ve etkinliğe katıldı. IGSIS adlı koku simülatörü projesiyle bir Tübitak yarışmasında ilk 10'a girdi. Şu anda İstanbul'da yazılım üzerine Üniversite eğitimine devam ederken kendisini yazılım alanında geliştiriyor. Son dönemde ise özellikle Blockchain, kripto para ve NFT alanına odaklanan Cem, bu konuda araştırmalar yapıp içerik üretiyor ve projeler hazırlıyor. Genel olarak bilim kurgu ve teknoloji kitapları ile birlikte güncel bilimsel makaleleri okumayı seviyor. Anatomi ve unrealist çizimler yapmaktan hoşlanıyor. Seçici bir sinefil olan Cem, bilim kurgu, fantastik ve kısa filmleri takip ediyor. Arkadaş grubu ile birlikte 5.000’den fazla üyeye sahip 12 Telegram yazılım grubunun Admin'liğini yapıyor ve Blockchain geliştiricileri için Türkçe platform oluşturmayı ve etkinlikler düzenlemeyi hedefliyor. Bitcoin ile ilk defa DarkWeb ortamını araştırırken tanışan Cem, Bitcoin’i geleceğin ‘Altını’ olarak görüyor. Blockchain teknolojisini oldukça önemsiyor ve kendi projelerini geliştirmek için çalışıyor. Ek olarak birçok Blockchain ve kripto para projesini araştırıyor ve bu projeler hakkında incelemeler yazıyor. Kripto paraların geleceğin ekonomisinde oldukça önemli olduğunu düşünüyor. Kripto paralara yatırım yapıyor ve varlıklarının %90’ını soğuk cüzdanlarında tutmayı tercih ediyor. Dünyayı gezme hayali olan Cem, farklı kültürlerin insanlarını tanımayı ve mutfaklarını deneyimlemeyi seviyor. Gezi, blog ve bilgilendirici içerikleri okuyup izlemeyi seven Cem, Blockchain ve kripto para konusunda içerik üretirken kariyerine BTCHaber.com’da İçerik Editörü olarak devam ediyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 482.668,25 TL 6,03%
ethereum
Ethereum (ETH) 31.211,68 TL 1,37%
cardano
Cardano (ADA) 19,39 TL 0,40%
tether
Tether (USDT) 8,85 TL 0,07%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.853,13 TL 0,47%
xrp
XRP (XRP) 9,47 TL 0,70%
solana
Solana (SOL) 1.363,03 TL 0,98%
polkadot
Polkadot (DOT) 279,33 TL 3,80%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,85 TL 0,17%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 2,16 TL 9,18%
Copy link
Powered by Social Snap