Chainalysis, Tornado Cash Geliştiricisini Suç Faaliyetleriyle Bağlantılı Olmakla Suçladı

tornado cash kullanicisi yeni gizlilik araci olusturuyorfvdgv

Tornado Cash geliştiricisi, Chainalysis tarafından suç faaliyetleriyle bağlantılı olmakla suçlandı. Hollanda mahkemesi, Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’e, kara para aklama suçlamalarını çürütme çabasında Chainalysis’i çapraz sorgulama izni verdi.

Alexey Pertsev’e Chainalysis’i Çapraz Sorgulama İzni Verildi

Tornado Cash geliştiricisi Alexey Pertsev’in, bir Hollanda mahkemesinin Çarşamba günü verdiği karara göre, adını kara para aklama suçlamalarından temize çıkarmaya çalışırken blockchain analitik şirketi Chainalysis’i sorgulamasına izin verilecek.

Pertsev, gizlilik protokolünün ABD Hazine Bakanlığı Yabancı Varlık Kontrol Dairesi (OFAC) tarafından onaylanmasından ardından geçen yılın ağustos ayında Hollandalı mali suç uygulayıcıları FIOD’un emriyle tutuklanmıştı. Nisan ayında Amsterdam yakınlarındaki evinde yargılanmak üzere serbest bırakılan Pertsev, kara para aklama suçlamalarını reddetti.

Pertsev’in avukatı Keith Cheng, konu ile ilgili olarak şu açıklamada bulundu:

FIOD açıklamalarının, Ethereum blok zincirinde bulunmayan kullanıcı aracılarının varlığından alıntı yapması gibi teknik olarak tatmin edici olmadığını kanıtladı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
544.528,78 TL 2,39%
ethereumETH/TRY
37.565,78 TL 2,03%
tetherUSDT/TRY
20,15 TL 0,15%
bnbBNB/TRY
6.168,99 TL 1,89%
usd-coinUSDC/TRY
20,17 TL 0,04%
xrpXRP/TRY
10,22 TL 2,96%
cardanoADA/TRY
7,54 TL 1,12%
staked-etherSTETH/TRY
37.556,71 TL 1,92%
dogecoinDOGE/TRY
1,44 TL 1,24%
matic-networkMATIC/TRY
17,82 TL 1,32%
Bağlantıyı kopyala