Chainalysis CEO’su Michael Gronager Bitcoin için Konuştu

chainalysis ceosu michael gronager bitcoin hakkinda konustu 2

Perşembe günü Bloomberg’den Emily Chang’e konuşan Chainalysis CEO’su ve Kraken kripto ticaret platformu kurucu ortağı Michael Gronager, El Salvador’da küresel kripto para birimi benimsenmesinin yanı sıra, Bitcoin patlamasının ne kadar süreceği hakkında konuştu.

Gronager, Bitcoin’in yılsonundan önce 100 bin doları geçip geçemeyeceğine dair soruya yanıt olarak şunları belirtti:

“Hala boğa piyasasında olduğumuzu düşünüyorum. Yılsonuna kadar 100 binin üzerini göreceğimizi düşünüyorum, bu konuda iyimserim. Genellikle ayın sınır olduğunu söylerdim, ancak bunun ötesine de geçebiliriz”

Gronager, Bitcoin ve Ethereum gibi daha istikrarlı olarak kabul edilen çoğu kripto para biriminin istikrarlı bir yükseliş yörüngesinde olduğunu ve bazen diğer kriptolardan daha hızlı yükselebildiğini söylüyor.

Chainalysis CEO’su Michael Gronager: Kripto hala boğa piyasasında

Şu anda, yeni bir boğa piyasasını kolaylaştıran birçok heyecan verici olay gelişiyor, bu nedenle Gronager, hala boğa piyasasında olduğumuza inanıyor.

Piyasanın fiyatını neyin yönlendirdiği sorulduğunda Gronager şunları söyledi:

“Ethereum’da büyük platform değişiklikleri gördük. Ağ stabilize oldu ve çeşitli şekillerde daha iyi hale ulaştı, bu yüzden Ethereum’a güven kolaylaştı. Büyüyen bir DeFi trendini gördük ve bu da Ethereum’a olan ilgiyi arttırdı. Ethereum diğer kripto varlık birimlerinin çoğunu beraberinde sürüklüyor.”

chainalysis ceosu michael gronager bitcoin hakkinda konustu

El Salvador ve Bitcoin

El Salvador‘da hükümet yasasına karşı sergilenen bazı muhalif ve şüphecilik duruşlar hakkındaki soruya Gronager, “Ülkedeki tipik bir muhalefet” yanıtını verdi. 

Ülkedeki birçok kişinin Bitcoin‘in ne olduğunu bile bilmediğine dikkat çeken Gronager, insanların alışık oldukları düzeni istediklerinin altını çizdi. Ayrıca kişilerin cüzdan indirmeye başladıktan sonra, yeni dönemin alıştıklarından daha kolay olacağını da belirtti.

Başkan Nayib Bukele, sosyal medya üzerinden birçok çalışma yaptı. Ancak çalışmalar gösteriyor ki Salvadorluların çoğu hâlâ Bitcoin karşı soğuk.

30 Ağustos’ta, El Salvador hükümeti yeni yasayı tanıtmak için ilk Bitcoin reklamını yayınladı.

Sonuç olarak, Orta Amerika ülkesi dünyada Bitcoin’i yasal para olarak kabul eden ilk ülke olacak. Bitcoin, ülkenin resmi para birimi olarak ABD dolarının yanında yer alacak.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoin
Bitcoin (BTC) 371.616,30 TL 2,87%
ethereum
Ethereum (ETH) 25.992,30 TL 3,98%
tether
Tether (USDT) 8,68 TL 0,02%
cardano
Cardano (ADA) 18,24 TL 2,71%
binance-coin
Binance Coin (BNB) 3.178,68 TL 2,05%
xrp
XRP (XRP) 8,02 TL 1,94%
solana
Solana (SOL) 1.177,96 TL 6,14%
polkadot
Polkadot (DOT) 248,55 TL 3,68%
usd-coin
USD Coin (USDC) 8,67 TL 0,26%
dogecoin
Dogecoin (DOGE) 1,82 TL 2,62%
Copy link
Powered by Social Snap