CFTC Üyesi: Kripto Dolandırıcılıklarını Denetlemenin Bir Yolu Yok 

cftc uyesi kripto dolandiriciliklarini denetlemenin bir yolu yokfg

Kripto para sektöründeki düzenleyiciler bu alandaki dolandırıcılık konusunda çalışmalar gerçekleştiriyor. ABD’li üst düzey bir düzenleyici, tüm kripto para dolandırıcılıklarını denetlemenin bir yolu olmadığını söyledi.

CFTC Üyesinden Kripto Dolandırıcılıkları ile İlgili Açıklama

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’ndaki (CFTC) beş komisyon üyesinden biri olan Christy Goldsmith Romero, kripto para davalarının Binance ve FTX borsalarına karşı son hukuk davaları da dahil olmak üzere ajansın portföyünün yaklaşık yüzde 20’sini oluşturduğunu söyledi.

cftc uyesi kripto dolandiriciliklarini denetlemenin bir yolu yok3e

Goldsmith Romero, konu ile ilgili olarak şu şekilde açıklama yaptı:

Çok fazla dolandırıcılık olayı var. Bütün dolandırıcılığı denetleyebilmemizin hiçbir yolu yok, ama bir şeyler yapmalıyız. CFTC’nin bir şekilde hafif dokunuş olduğu fikrinden hoşlanmıyorum. Hafif dokunuş regülatörü mezar taşıma asla yazılmayacaktı.

Bunun yanında Goldsmith Romero, CFTC ile Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu arasında kripto düzenleme konusunda bir bölge savaşı olduğu fikrini geri itti. Ancak endüstrinin birçok ürününün yeni olduğunu ve ajansların hala anlamaya çalıştığını kabul etti.

Goldsmith Romero ayrıca, kripto şirketlerinin CFTC’yi SEC’den potansiyel olarak daha dostça bir düzenleyici olarak görmemesi gerektiğini de söyledi.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
553.739,45 TL 0,23%
ethereumETH/TRY
38.025,38 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
20,01 TL 0,09%
bnbBNB/TRY
6.243,19 TL 0,10%
usd-coinUSDC/TRY
19,98 TL 0,05%
xrpXRP/TRY
10,45 TL 7,98%
cardanoADA/TRY
7,55 TL 0,06%
staked-etherSTETH/TRY
38.008,98 TL 1,07%
dogecoinDOGE/TRY
1,45 TL 0,81%
solanaSOL/TRY
421,68 TL 3,68%
Bağlantıyı kopyala