CFTC, Kripto Sektöründeki Gözetimini Hızlandırıyor

cftc kripto sektorundeki gozetimini hizlandiriyora

Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC), Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası kabul edilirse, kripto para sektörünü gözetim yetenekleri ile düzenleme planlarını kongre ile paylaştı. 

CFTC, Kripto Sektöründeki Etkisini Artırıyor

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu Başkanı Rostin Behnam, senato mevzuatında beklendiği gibi kripto piyasasının çoğu için büyük, tamamen finanse edilen düzenleyici olmaya hazırlanmaya başlama talimatı verdiğini söyledi.

cftc kripto sektorundeki gozetimini hizlandiriyortt

CFTC, birçok dijital varlığın emtia olduğuna inanıyor. Bunun yanında, SEC Başkanı Gary Gensler da kripto paraların büyük çoğunluğunun menkul kıymetler olduğunu düşünüyor. Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu (CFTC) başkanı Rostin Behnam, ajansının Perşembe günü ABD Senatosu Tarım, Beslenme ve Ormancılık Komitesi’nden önce bir yasama oturumunda kripto piyasasını nasıl düzenlenebileceğini tartıştı.

ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı Rostin Behnam konu ile ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

Birçok dijital varlık emtia oluşturur. CFTC’nin uzmanlığı ve deneyimi, onu dijital varlık emtia piyasası için doğru düzenleyici yapar.

CFTC başkanı, konu ile ilgili olarak şunları ekledi:

Dijital emtia varlık piyasasına tam görünürlük olmaması nedeniyle, ajansın uygulama programı, dolandırıcılık ve manipülasyonu tespit etmek için öncelikle halktan gelen ipuçlarına ve şikayetlere dayanmak zorunda kaldı.

Sena Karakılıç

Sena Karakılıç

Nur Sena Karakılıç 26 Ekim 1998 yılında İstanbul Fatih’te doğdu. 3 kardeşten en küçüğü olan Sena, aslen Edirneli. Şu anda İstanbul’da yaşamına devam ediyor. Eğitim hayatı boyunca birçok farklı şehirde bulundu. İlköğretim ve ortaokulu eğitim sürecini Yalıköy Ortaokulu‘nda tamamladı. Lise eğitimini yatılı olarak okumaya karar veren Sena, eğitimini Kırklareli Atatürk Anadolu Lisesi’nde tamamladı. Lise yıllarında amatör olarak tiyatro ve resim ile ilgilenen Sena, haberciliğe olan ilgisini bu döneminde keşfetti ardından gazetecilik bölümünü seçmeye karar verdi. Şu anda Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü mezunu olan Nur Sena, aynı zamanda Ege Üniversitesi Radyo, Televizyon ve Sinema mezunu. Eğitimine halen Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü ile devam ediyor. Gazeteciliğin temel ilkelerini benimsemiş ve haberciliğin etik değerleri çerçevesinde haber yazmaya dikkat etmektedir. Üniversite döneminde gazetecilik mesleğini sahada öğrenmenin gücüne inanan Sena, TRT Haber ve Ege Ajans’ta muhabir olarak çalıştı. Üniversite eğitimi süresinde çeşitli medya sektörlerinde uzun dönemli stajyer olarak yer aldı. Stajyer olarak çalıştığı yerlerden bazıları Turkish British Magazine ve Ege Haber. Bu kurumlarda web editörü olarak çalışmalarına devam etti. Nur Sena son zamanlarda hızla gelişen teknolojik gelişmeler ile birlikte adını günlük hayatta çokça duyduğumuz kripto varlıklar ile yakından ilgileniyor. Dijitalleşen dünya ile birlite kripto varlık sektöründe yaşanan gelişmeleri ve aynı zamanda kripto varlık ekosistemini güncel olarak takip ediyor. Dijital kanallar, teknolojik gelişmeler ve güncel olarak sosyal medyadaki gelişmeler üzerine okuma yapmaktadır. Ana akım medya ile de ilgilenen Sena, ekonomik gelişmelerin anlık takibini gerçekleştiriyor. Habercilik pratikleriyle birlikte kripto varlıklar üzerine detaylı ve geniş çaplı birçok araştırma ve okuma yapıyor. İletişim alanındaki deneyimlerini, gelişen medya sektörüne uyum sağlayacak şekilde geliştiremeye devam eden Nur Sena şu anda Türkiye’nin uzman kadrolu haber platformu olan BTCHaber TV’de içerik editörlüğü yapıyor. BTCHaber TV’de yayımlanan Kripto Bülten, kriptografik ve BTCafe programlarının içeriği ile ilgilenen Sena, her haftada yayımlanan bu 3 programın bültenlerini BTCHaber.com haber sitesine girişini sağlıyor.

Yanıt verin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Türkiye'nin Uzman Kadrolu Kripto Haber Platformu
bitcoinBTC/TRY
370.592,47 TL 0,25%
ethereumETH/TRY
24.740,07 TL 0,98%
tetherUSDT/TRY
18,55 TL 0,01%
bnbBNB/TRY
5.401,49 TL 0,01%
usd-coinUSDC/TRY
18,52 TL 0,20%
xrpXRP/TRY
8,86 TL 1,56%
binance-usdBUSD/TRY
18,48 TL 0,29%
cardanoADA/TRY
7,92 TL 1,11%
solanaSOL/TRY
621,08 TL 0,21%
dogecoinDOGE/TRY
1,19 TL 5,92%
Bağlantıyı kopyala